Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Astra 1,4 mono wtrysk 1993r.OHC-bardzo słaba iskra z cewki zapłonowej

MAJDANEK 12 Apr 2011 21:09 7469 22
Optex
 • #1
  MAJDANEK
  Level 10  
  Witam,co może być przyczyną bardzo słabej iskry z cewki wysokiego napięcia,auto zimowało pod chmurką,ma niskie obroty podczas rozruchu,pompa paliwa nie startuje,akumulator sprawny,elektryka sprawdzona,już nie wiem czego się czepić,dodam tylko że kolega często podmieniał akumulatory i długo kręcił rozrusznikiem,w czasie zimy robił to notorycznie,bezpieczniki sprawne-normalnie czarna magia z tym autem,co pominąłem.Na forum nie znalazłem aż tak trudnego przypadku.
 • Optex
 • #2
  MAJDANEK
  Level 10  
  Witam wszystkich,odnośnie tego problemu zapytam czy może gdzieś po drodze zanika masa,lub za słabe zasilanie centralki sterującej,czy też mógł uszkodzić centralkę podczas nie właściwego podłączania akumulatora,najgorsze jest to że mam problem z odczytaniem typu silnika gdyż jest mocno pordzewiały.GM-na pewno,jak dzisiaj nie będzie padało jak wczoraj to doszukam się typu silnika i centralki,wtedy podam dokładnie,jedno jest pewne że tak zaniedbanego auta jeszcze nie spotkałem.Michał. Pewnie jest wielu ciekawych tej usterki i nie jednemu po zimie to sprawia kłopoty że iskra jest lecz nie porazi nawet muchy.
 • #3
  heretapawel
  Level 23  
  Rozrusznik wyciąg i przeczyść,masa nasilnik-sprawdź,cewka do wymiany. :ganja:
 • Optex
 • #4
  ociz
  Moderator of Cars
  Nie musisz już szukać C14NZ.
  Nawet z tym żeby rozrusznik normalnie kręcił nie potrafisz sobie poradzić?
 • #5
  MAJDANEK
  Level 10  
  Cześć-rozrusznik to pestka,na zaciąg też jest bardzo słaba iskra,cewka WN na 1i15 zacisku ma 5Ω, a 1 i wyjście WN 4600Ω,więc ją wykluczam,podajcie mi jakie jest napięcie na wtyku do cewki WN nr1,bo na nr15. jest pełne12v.
 • #6
  viper555
  Level 39  
  MAJDANEK wrote:
  na 1i15 zacisku ma 5Ω, a 1 i wyjście WN 4600Ω,więc ją wykluczam,podajcie mi jakie jest napięcie na wtyku do cewki WN nr1,bo na nr15. jest pełne12v.


  Jakie 5Ω, szmelc albo zły pomiar.P
 • #7
  MAJDANEK
  Level 10  
  Więc jaka powinna powinna być rezystancja prawidłowa według ciebie bo wyczytałem na ty forum że 03-06Ω na bolcach 1i15,i jakie napięcie powinno być na wtyczce cewki WN nr.1,obecnie jest 0,5-6v.
 • #8
  ociz
  Moderator of Cars
  Małego beznzyniaczka na zaciąg? Takie druciarskie metody nic dobrego nie dają.
 • #9
  MAJDANEK
  Level 10  
  Dodam jeszcze że używam miernika UNIT-UT107.i jest dość dokładny-sprawdzałem w serwisie RTV.

  Dodano po 6 [minuty]:

  Ociz,ja nie ciągałem go jak opętany uwierz mi mam trochę doświadczenia jako mechanik to mój zawód,lecz jako elektromechanik mam średnią widzę,a auto pchaliśmy kilka metrów w celu wyeliminowania spadku napięci podczas rozruchu rozrusznikiem, podajcie mi te napięcia o które prosiłem i rezystancję.
 • #10
  ociz
  Moderator of Cars
  Rezystancja cewki około 0,4Ω. Sprawdzałeś chociaż ile ten miernik pokazuje jak zewrzesz sondy? Może być sobie dokładny, ale jak przewody pomiarowe uszkodzone to mu to nie pomoże.
  Na zacisku 15 cewki plus po stacyjce, napięcie jak na akumulatorze. Na zacisku 1 kluczowanie, tam mierzenie napięcia nic nie da.
 • #11
  MAJDANEK
  Level 10  
  Zatem cewka WN jest sprawna,i co dalej, ja podejrzewam spadek napięcia na centralkę,zajrzę pod wykładzinę pod fotelem kierowcy na przewody masowe,myślcie jeszcze,każda porada jest brana pod uwagę,a jak mnie opier---,,,cie to się nie pogniewam lecz zastanowię.
 • #12
  ociz
  Moderator of Cars
  Masy dla sterowania silnika to masz na głowicy przykręcone, nie musisz pod śmierdzącą wykładziną szukać.
  Zdejmij wtykę z aparatu zapłonowego, środkowy pin zwieraj do masy i wtedy sobie iskrę zobacz.
 • #13
  MAJDANEK
  Level 10  
  Okej,mądra uwaga,na razie pójdę tym tropem, napisz czy podejrzewasz moduł zapłonowy, temat nadal jest aktualny.

  Dodano po 5 [godziny] 58 [minuty]:

  Witam ponownie,iskra już jest lecz tylko na krótko,lecz gdy wałek rozrządu lub rozrusznik pójdzie w ruch iskry nie ma,podejrzewam czujnik Hala lub położenia koła zamachowego,czy ja dobrze rozumuję, było dużo spadków napięcia na złączach,i tu mam pytanie czy po wymontowaniu aparatu zapł. obracając osią palca rozdzielacza powinna być iskra,bez użycia rozrusznika .
 • #14
  MAJDANEK
  Level 10  
  Witam wszystkich,jeśli ktoś ma takie dane to proszę mi je podać-rezystancję czujnika położenia wału korbowego tego silnika,i rezystancję czujnika Halla-oczywiście w momencie pracy,jak go uruchomię to napiszę co i jak.Michał.
 • #15
  carrot
  Moderator of Cars
  Czujnika wału nie ma, a czujnik halla ma wyjście typu Open Collector i nic miernikiem nie zmierzysz, możesz podłączyć diodę led i zobaczyć czy kluczuje masę
 • #16
  MAJDANEK
  Level 10  
  A, może kolega pomylił klemy,i uszkodził centralkę sterującą, bo już nie wiem czego mam się czepić
 • #17
  MAJDANEK
  Level 10  
  Witam ponownie,iskra jest tylko wtedy gdy włączam i wyłączam zapłon,bardzo szybko nagrzewa się moduł zapłonowy i cewka,czujnik Halla jest sprawny wysyła sygnał przez diodę led,podstawiłem -cewkę,moduł, cały aparat,i ni h-j, podejrzewam centralkę sterującą,co wy o tym myślicie, pokarzcie mi które to wtyki AiB, zobaczymy jakie pokarze błędy,zaznaczam że tu nie ma czujnika położenia wału korbowego,i jak sprawdzić czujnik podciśnieniowy kąta wyprzedzenia zapłonu, umieszczony na podszybiu, ma 3 bolczyki,wybaczcie mi nie fachowe nazewnictwo--Michał.
 • Helpful post
  #18
  carrot
  Moderator of Cars
  Masz uszkodzony moduł zapłonowy (ten pod cewką)
 • #19
  MAJDANEK
  Level 10  
  Panowi jeśli do środkowego wtyku podam masę i iskry nadal nie będzie to jakie mam poczynić kroki.

  Dodano po 6 [minuty]:

  Koledzy,podstawiłem drugi moduł i też szybko się nagrzewa,i pójdę sprawdzić środkowy pin do masy,i napiszę co dalej ,mile widziane dalsze uwagi-Michał.

  Dodano po 3 [godziny] 45 [minuty]:

  Witam, środkowy i masa nic nie daje,dioda Led SIĘ ŚWIECI,i proszę mnie też oświećcie, -Michał.

  Dodano po 43 [minuty]:

  Podajcie mi które styki mam zewrzeć w tym modelu, chodzi ma o A-I B bo nie ma już innego wyjścia.
 • #20
  ociz
  Moderator of Cars
  Opel Astra 1,4 mono wtrysk 1993r.OHC-bardzo słaba iskra z cewki zapłonowej
  Odczytanie błędów nic nie da, no chyba że w ogóle nie będzie chciał "gadać" to by mogło znaczyć że coś nie tak ze sterem lub jego zasilaniem. Opis z http://czarnik.neostrada.pl/c14nz.html powinien wystarczyć żeby to sprawdzić.
 • #21
  MAJDANEK
  Level 10  
  Witam,ja mam okrągłe złącze diagnostyczne,i na wtyczce przy aparacie zapł.mam 6-7v.i czy tam musi być 12v.Wtyczka ma 3 piny.
 • #23
  MAJDANEK
  Level 10  
  Witajcie,w moim przypadku padł komp-ma popalone ścieżki,kondensator i tranzystor,z Alle. jedzie drugi,o dalszych postępach napiszę -być może moduł też. nie rozumiem jaka jest tego pezyczyna :!: