Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mój migomat 3x400 V mostek prostowniczy 6 diod za mostkiem tyrystor załączający

gery_z1 12 Kwi 2011 21:56 7058 10
 • Mój migomat 3x400 V mostek prostowniczy 6 diod za mostkiem tyrystor załączający
  A to jest mój migomat 3x400 V mostek prostowniczy 6 diod. Za mostkiem tyrystor, załączający napięcie na drut. Regulacja prądu jest po stronie pierwotnej, ponieważ trafo kupiłem gotowe i nie było odczepów. Kupiłem na Allegro potrójny układ u209b, lecz musiałem wykonać małe przeróbki. Podajnik drutu pochodzi od migomatu, a silnik jest od wycieraczek na 24 V.

  Fajne! Ranking DIY
  Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  O autorze
  gery_z1
  Poziom 11  
  Offline 
  gery_z1 napisał 48 postów o ocenie 21, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście barcin. Jest z nami od 2009 roku.
 • #2
  robokop
  Moderator Samochody
  Co to za "małe" tajne przeróbki sterownika na u209b? Jaki sens było wydawać tyle pieniędzy na ten sterownik, działający tak sobie, jeśli można było dać 3 tyrystory po stronie wtórnej i dołożyć sterownik o wiele prostszy, mniej kapryśny i z możliwością rozbudowy?
 • #3
  gery_z1
  Poziom 11  
  Przeróbka polegała na zmianie potencjometru czyli dostosowaniu do własnych potrzeb ,bo jak wiadomo układ ten ma zastosowanie do wielu urządzeń i zakres regulacji od 0 -38 V a moim przypadku potrzebna jest regulacja od około 28 -38V więc regulacja była tylko na małej części potencjometru , a koszt tego urządzenia to tylko 132 złote razem z przesyłką .Gdybym zastosował regulację na tyrystorach to dodatkowo musiałbym zastosować dławik , a też taką opcję brałem pod uwagę no ale tylko jedno można było wybrać nawet pytałem na forum o radę to każdy też radził co innego
 • #4
  arekd555
  Poziom 15  
  Witam . Jak to wygląda z drugie strony ,z przodu i spawy...
 • #5
  gery_z1
  Poziom 11  
  Wstawiałem 9 fotek , a wyszła tylko 1 nie wiem dlaczego znajdę trochę czasu to postaram się pokazać więcej .
 • #6
  kidu22
  Poziom 35  
  Chętnie poznam schemat bo tyrystor z prostownikiem 6 diodowym po właczeniu nie chce się wyłaczyć sam.
 • #7
  gery_z1
  Poziom 11  
  Pamiętaj że tyrystor w tym migomacie nie służy do regulacji prądu , bo rzeczywiście się nie wyłączy tylko służy do odłączania prądu w drucie spawalniczym po wyłączeniu posuwu próbowałem kilka razy wstawić fotki i ukazuje się napis że zostały prawidłowo dodane , a nie ukazują się
 • #8
  djmtey
  Poziom 17  
  Witam. Mam pytanie czy do budowy migomatu odpowiedni będzie transformator ze spawarki bester 400A ? (taka starsza) . Pozdrawiam!
 • #9
  gery_z1
  Poziom 11  
  Taki transformator się nie naddaje ,bo ma za wysokie napięcie około 70 V będzie ci się upalał drut i przyklejał do dyszy migomat może mieć do około 38 V . Jedynym rozwiązaniem będzie odwinięcie uzwojeń.
 • #10
  djmtey
  Poziom 17  
  Dzięki a twoim zdaniem, opłaca się to czy lepiej kupić inny transformator? Może dałoby radę zrobić 2 z jednego? Pozdrawiam!
 • #11
  gery_z1
  Poziom 11  
  Dwóch z jednego na pewno nie zrobisz , ale jeszcze nie wiem jaki ty w ogóle masz ten transformator ,czy nie jest on z transduktorem nawiniętym na jednym rdzeniu bo jeżeli tak jest to na pewno będziesz musiał kupić coś innego