Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mój migomat 3x400 V mostek prostowniczy 6 diod za mostkiem tyrystor załączający

gery_z1 12 Kwi 2011 21:56 6905 10
  • Mój migomat 3x400 V mostek prostowniczy 6 diod za mostkiem tyrystor załączający
    A to jest mój migomat 3x400 V mostek prostowniczy 6 diod. Za mostkiem tyrystor, załączający napięcie na drut. Regulacja prądu jest po stronie pierwotnej, ponieważ trafo kupiłem gotowe i nie było odczepów. Kupiłem na Allegro potrójny układ u209b, lecz musiałem wykonać małe przeróbki. Podajnik drutu pochodzi od migomatu, a silnik jest od wycieraczek na 24 V.

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    gery_z1
    Poziom 11  
    gery_z1 napisał 48 postów o ocenie 20, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście barcin. Jest z nami od 2009 roku.
    robokop
    Moderator Samochody
    Co to za "małe" tajne przeróbki sterownika na u209b? Jaki sens było wydawać tyle pieniędzy na ten sterownik, działający tak sobie, jeśli można było dać 3 tyrystory po stronie wtórnej i dołożyć sterownik o wiele prostszy, mniej kapryśny i z możliwością rozbudowy?
    gery_z1
    Poziom 11  
    Przeróbka polegała na zmianie potencjometru czyli dostosowaniu do własnych potrzeb ,bo jak wiadomo układ ten ma zastosowanie do wielu urządzeń i zakres regulacji od 0 -38 V a moim przypadku potrzebna jest regulacja od około 28 -38V więc regulacja była tylko na małej części potencjometru , a koszt tego urządzenia to tylko 132 złote razem z przesyłką .Gdybym zastosował regulację na tyrystorach to dodatkowo musiałbym zastosować dławik , a też taką opcję brałem pod uwagę no ale tylko jedno można było wybrać nawet pytałem na forum o radę to każdy też radził co innego
    arekd555
    Poziom 15  
    Witam . Jak to wygląda z drugie strony ,z przodu i spawy...
    gery_z1
    Poziom 11  
    Wstawiałem 9 fotek , a wyszła tylko 1 nie wiem dlaczego znajdę trochę czasu to postaram się pokazać więcej .
    kidu22
    Poziom 35  
    Chętnie poznam schemat bo tyrystor z prostownikiem 6 diodowym po właczeniu nie chce się wyłaczyć sam.
    gery_z1
    Poziom 11  
    Pamiętaj że tyrystor w tym migomacie nie służy do regulacji prądu , bo rzeczywiście się nie wyłączy tylko służy do odłączania prądu w drucie spawalniczym po wyłączeniu posuwu próbowałem kilka razy wstawić fotki i ukazuje się napis że zostały prawidłowo dodane , a nie ukazują się
    djmtey
    Poziom 17  
    Witam. Mam pytanie czy do budowy migomatu odpowiedni będzie transformator ze spawarki bester 400A ? (taka starsza) . Pozdrawiam!
    gery_z1
    Poziom 11  
    Taki transformator się nie naddaje ,bo ma za wysokie napięcie około 70 V będzie ci się upalał drut i przyklejał do dyszy migomat może mieć do około 38 V . Jedynym rozwiązaniem będzie odwinięcie uzwojeń.
    djmtey
    Poziom 17  
    Dzięki a twoim zdaniem, opłaca się to czy lepiej kupić inny transformator? Może dałoby radę zrobić 2 z jednego? Pozdrawiam!
    gery_z1
    Poziom 11  
    Dwóch z jednego na pewno nie zrobisz , ale jeszcze nie wiem jaki ty w ogóle masz ten transformator ,czy nie jest on z transduktorem nawiniętym na jednym rdzeniu bo jeżeli tak jest to na pewno będziesz musiał kupić coś innego