Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak lewego światła mijania oraz lewego stopu w Xara Picasso 2004hdi

halogen76 12 Kwi 2011 22:11 6081 5
  • #1 12 Kwi 2011 22:11
    halogen76
    Poziom 2  

Witam.
    Problem jest następujący.
    Nie mam lewego światła mijania oraz lewego stopu. Świecą światła postojowe oraz długie, świeci lampa z tyłu ale bez stopu. Sprawdziłem żarówki- są dobre. Szukałem na forach o bezpiecznikach. Jeden gość napisał: Witam, na poczatek sprawdz sobie czy masz swiatla pozycyjne w tej lampie, jezeli nie bedzie to bedzie jednak bezpiecznik. A bezpiecznik do swiatel stopu to jest ten sam co do swiatel pozycyjnych. Prawa strona F35-10A .pod kierownica, Lewa strona swiatel stopu i pozycyjnych to bezpiecznik F34-10A.
    U mnie pod kierownicą nie ma takich wysokich numerów bezpieczników wogóle! Sprawdziłem jednak bezpieczniki 10A i wszystkie są dobre.
    Gdzie szukać przyczyny?
    Z góry dzięki za pomoc.

0 5
  • #2 12 Kwi 2011 22:27
    kybernetes
    Poziom 39  

Lewy stop jest na jednym bezpieczniku (F21 pod kierownicą) z lampą trzeciego stopu, skoro więc 3 stop ci świeci to nie szukaj winy w bezpieczniku.

Lewe światło mijania - bezpiecznik F9 w skrzynce na silniku.

0
  • #3 13 Kwi 2011 18:44
    halogen76
    Poziom 2  

Witam ponownie.
    Byłem i sprawdziłem. W skrzynce z bezpiecznikami pod maską z prawej strony w narożniku nie ma bezpiecznika F9 tylko 9(?) Jeżeli o nim owa to jest dobry! Widziałem już różne schematy skrzynek w linku przedstawiona jest dokładnie taka jak moja.
    https://obrazki.elektroda.pl/8746565900_1302712913.jpg

0
  • #4 13 Kwi 2011 19:20
    kybernetes
    Poziom 39  

"F" od "fusible" (franc. "bezpiecznik") - tak jest oznaczany na schematach.

Skoro bezpieczniki są dobre to nie pozostaje ci nic innego jak wziąć w rękę kontrolkę i sprawdzić czy jest na nim prąd a jeśli tak, to w którym miejscu ginie po drodze do lampy.

0
  • #5 18 Kwi 2011 10:11
    karola44-81
    Poziom 27  

W lampie stopu masz zaśniedziałe kontakty w oprawce żarówki. W mojej XP czasami nie świeci prawy stop. Wystarczy lekko puknąć w lampę i działa. Z tego co wiem- dość częsta przyczyna.

Na jakiej podstawie twierdzisz, że żarówka H4 w lewej lampie jest sprawna? Zakładałeś nową i też nie świeci mijania, czy sprawdzałeś wzrokowo, czy żarnik nie jest przepalony?

0
  • #6 19 Kwi 2011 21:29
    halogen76
    Poziom 2  

Dzięki wszystkim za pomoc i udzielone porady. Skończyło się na tym że przyczyną braku świateł były zaśniedziałe styki z przodu i z tyłu.

0