Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Smartfony będą umożliwiać abonentom stabilniejsze połączenie dzięki sensorom

exti 12 Kwi 2011 23:13 1653 3
 • Smartfony będą umożliwiać abonentom stabilniejsze połączenie dzięki sensoromJednym z głównych celów, o które walczą operatorzy komórkowi jest zapewnienie abonentom stabilnego połączenia. Dlatego też przeznaczają ogromne sumy na nowe technologie i rozbudowę infrastruktury. W MIT wymyślono jednak inny sposób - wykorzystanie przyrządów obecnych w smartfonach: GPS, akcelerometru i żyroskopu. Wzrost niezawodności połączeń może sięgać nawet 50%.

  Jednym z najbardziej uporczywych problemów przy utrzymaniu połączenia, czy to 3G, 4G, czy WiFi, jest tzw. handover, czyli przekazanie zestawionego połączenia pomiędzy stacjami bazowymi. W momencie przekazania połączenie może zostać utracone, a im więcej handoverów, tym większe prawdopodobieństwo, że tak się stanie.

  Grupa naukowców z MIT stworzyła więc system, który przy pomocy GPS-u, akcelerometru oraz żyroskopu śledzi ruch użytkownika smartfona i przewiduje, dokąd się on kieruje, aby w optymalny sposób zarządzać przełączaniem się pomiędzy stacjami bazowymi. W trakcie testów okazało się, że telefony wyposażone w ten system przełączały się o 40% rzadziej niż normalnie, co nie tylko poprawia stabilność połączenia, lecz także czas pracy na baterii.

  Źródło:
  http://www.popsci.com/technology/article/2011...r-movement-ensuring-constant-wi-fi-connection

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  exti
  Poziom 32  
  Offline 
  exti napisał 2391 postów o ocenie 102, pomógł 6 razy. Mieszka w mieście Gliwice. Jest z nami od 2008 roku.
 • #2
  pcx
  Poziom 12  
  Wielki Brat już nie tylko patrzy i słucha ale także czuje gdy potrząsasz telefonem. Niezła zachęta do kupowania smartfonów :-)
 • #3
  michal-michalik
  Poziom 23  
  pcx napisał:
  Wielki Brat już nie tylko patrzy i słucha ale także czuje gdy potrząsasz telefonem. Niezła zachęta do kupowania smartfonów :-)

  W trakcie rozmowy to i tak żadna różnica przecież telefon loguje się do stacji bazowej więc i tak wiadomo o użytkowniku gdzie jest i co robi. Ktoś nie chce być kontrolowany niech wyłączy telefon i zostawi na półce.
 • #4
  P.Ryś
  Poziom 13  
  Technologia bezsensu. Samo prowadzenie rozmowy pobiera dużo energii z akumulatora a tu jeszcze trzeba GPS i akcelerometr. Bateria długo nie wytrzyma.