Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrzebne sterowniki oraz konflikt zasobów - IBM Thinkpad 600E

Max_Stone 13 Kwi 2011 01:04 4270 11
  • #1 13 Kwi 2011 01:04
    Max_Stone
    Poziom 8  

Witam,

Próbuję ożywić mojego starego laptopa, ale (jak to zwykle bywa) natrafiłem na "schody" . Oto dokładne dane lapka:

IBM ThinkPad 600E 2645 - 4AO system WIN98 SE

Potrzebuje sterowniki do "nieznanego urządzenia" - udało mi się dokopać do czegoś takiego: *IBM 3765/12. Więcej mam w pliku .nfo wygenerowanym na laptopie, lecz nie wiem czy uda mi się go zapodać. (mogę wysłać mailem)

Drugi problem to konflikt zasobów generowany przez "Kontroler Intel 82371AB/EB PCI Bus Master IDE" . Więcej danych w w/w pliku oraz poniżej

Zakres wejścia/wyjścia 01F0 - 01F7 używane przez:
    Kontroler dysku twardego Standard Bus Mastering IDE
    Zakres wejścia/wyjścia 03F6 - 03F6 używane przez:
    Przerwanie 14 używane przez:
    Zakres wejścia/wyjścia 0170 - 0177 używane przez:
    Zakres wejścia/wyjścia 0376 - 0376 używane przez:
    Przerwanie 15 używane przez:
    Zakres wejścia/wyjścia FCF0 - FCFF używane przez:
    Zakres wejścia/wyjścia FCF0 - FCFF używane przez:

Dzięki za pomoc
    Igor
    PS. Pliku nie załączę, jest to plik NFO

0 11
  • #3 13 Kwi 2011 02:00
    Max_Stone
    Poziom 8  

Nie pomyślałem, już zapodaję :)

PS. Nie do końca rozumiem co mam zrobić z linkiem z Twojego postu. Znalazłem tam dwa programy do upgrade'u biosu, masę sterowników... tylko który wybrać? Biosu nie zmienię, bo komputer nie ma stacji dyskietek (a z CD chyba nie da rady)

PS' Wyszukałem w necie, że to nieznane urządzenie to "thinkpad digital signal processor". Niestety dalej nie wiem który sterownik wybrać...

PS" Znam już nawet numer sterownika, ale nadal nie mogę go namierzyć w sieci. 5.0.2177.1 - to chyba jest sterownik klawiatury (nie jestem pewien) - IBM poprzenosił swoje sterowniki na stronie w jakieś dziwne miejsca i nie mogę nic znaleźć. Mój angielski jest za słaby, aby płynnie poruszać się po angielskojęzycznej stronie :(

0
  • #5 13 Kwi 2011 16:14
    Max_Stone
    Poziom 8  

W windows98 nie ma zakładki szczegóły, w której można znaleźć identyfikator wystąpienia urządzenia. Próbowałem od razu odszukać ten identyfikator, ale wszystko, co znalazłem, znajduje się w zamieszczonym przeze mnie pliku.

Igor

0
  • #6 13 Kwi 2011 16:19
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Jeśli komputer się uruchamia, to zrób pełny raport sprzętu programem Everest lub podobnym - pliku z załącznika nie potrafię odczytać.

Daj więcej info o tym - nieznanym urządzeniu.

0
  • #9 14 Kwi 2011 10:16
    Max_Stone
    Poziom 8  

Witam,

Niestety zainstalowanie powyższych aplikacji nie przyniosło oczekiwanego rezultatu. Nieznane urządzenie oraz konflikt zasobów nadal bez zmian :( .

"PS' Wyszukałem w necie, że to nieznane urządzenie to "thinkpad digital signal processor". Niestety dalej nie wiem który sterownik wybrać...

PS" Znam już nawet numer sterownika, ale nadal nie mogę go namierzyć w sieci. 5.0.2177.1 - to chyba jest sterownik klawiatury (nie jestem pewien) - IBM poprzenosił swoje sterowniki na stronie w jakieś dziwne miejsca i nie mogę nic znaleźć. Mój angielski jest za słaby, aby płynnie poruszać się po angielskojęzycznej stronie" - to wszystko, co mi wiadomo o nieznanym urządzeniu.

Igor

0
  • #10 14 Kwi 2011 10:44
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Właśnie tak widnieje to w raporcie Everest:

Code:
    Urządzenia typu Plug and Play:

PNP0303                                           101/102-Key or MS Natural Keyboard
          PNP0501                                           16550A-compatible UART Serial Port
          PNP0C05                                           Advanced Power Management Support
          PNP0C00                                           BIOS
          PNP0680                                           Bus Mastering IDE Hard Disk Controller
          PNP0680                                           Bus Mastering IDE Hard Disk Controller
          CSC0100                                           Crystal PnP Audio System CODEC
          CSC0110                                           Crystal PnP Audio System Control Registers
          CSC0101                                           Crystal PnP Audio System Joystick
          CSC0103                                           Crystal PnP Audio System MPU-401
          PNP0200                                           DMA Controller
          PNP0700                                           Floppy Disk Controller
          IBM3765------------------------------------- IBM Thinkpad Digital Signal Processor
          IBM0071                                           IBM ThinkPad Fast Infrared Port

IBM3780                                           IBM Thinkpad Track Point III
          PNP0C02                                           Motherboard Resources
          PNP0C02                                           Motherboard Resources
          PNP0C04                                           Numeric Data Processor
          PNP0400                                           Parallel Port
          PNP0800                                           PC Speaker
          PNP0A03                                           PCI Bus
          PNP0000                                           Programmable Interrupt Controller
          PNP0B00                                           Real-Time Clock
          PNP0C01                                           System Board Extension
          PNP0100                                           System Timer
          COMPBATT                                        Złożone źródło zasilania

Niestety linki do tego oprogramowania nieuchwytne.
    Jeśli masz możliwość, zainstaluj mu inny system operacyjny (nawet XP), może w nim będzie można sprawdzić dokładniej ten element.
    Wykonaj też testy z LiveCD Linux.

0
  • #11 14 Kwi 2011 10:53
    Max_Stone
    Poziom 8  

Właśnie zakupiłem na alledrogo lepszy procek do lapka oraz więcej ramu. Trochę zabawy i będzie P III 500 MHZ i jakieś 400 MB ram. Spróbuję z XP...

Pozdrawiam i dzięki za pomoc

Igor

PS. Linucha nie trawię... Miałem kiedyś i wróciłem do "windy".

0
  • #12 15 Kwi 2011 10:31
    Max_Stone
    Poziom 8  

Postawiłem XP SP2 (na razie bez zmian sprzętowych). Wszystko działa jak należy, tylko dosyć wolno. XP posiada wszystkie sterowniki do tego lapka, więc temat uważam za zakończony i niniejszym go zamykam. Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Igor

0