Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rover 200 1.4 16v 1998 Rozładowany ciągle akumulator i centralny zamek

slav-kiler 13 Kwi 2011 08:29 3184 0
    slav-kiler
    Poziom 10  
    Problem 1 -
    Witam , co drugi dzień jeśli nie jeżdżę to mam rozładowany akumulator, zmierzyłem że auto bierze 300 mA cały czas a to stanowczo za dużo. wyciągałem jeden po drugim bezpieczniki pod maską i po wyjęciu bezpiecznika nr 5 (15A) pod maską (Engine Management) spadło. Pytanko jak to naprawić , co jest przyczyna tak dużego poboru prądu, immobilizer jest wyłączony , bo poprzedni właściciel zgubił kod. Ładowanie alternatora jest w porządku. Akumulatory przerabiałem 3 , teraz mam nowy Bosch Silver 3 , na gwarancji więc raczej aku odpada. Wiązkę w tylnej klapie miałem poprzecieraną , wyciągnąłem i taśmą izolacyjną już 2 tygodnie temu izolowałem.

dziś wyciągnąłem wtyczkę od silnika krokowego i prąd spadł . silnik do wymiany?

Problem 2 -
    Mam problem z centralnym odkąd kupiłem 'rovera
    problem jest taki że centralny w ogóle nie reaguje (muszę otwierać drzwi kluczykiem i resztę od środka (5 drzwi)) immo jest usunięty. Sprawdziłem i zaizolowałem wiązkę z przewodami w tylnej klapie . Połączyłem przecięty kabel czarny który szedł od siłownika centralnego w drzwiach kierowcy . Sprawdziłem bezpieczniki pod maską, pod kierownicą i okazało się że nie ma modułu centralnego zamka który jest za głównymi bezpiecznikami więc zakupiłem go i po podłączeniu zaczęło piszczeć coś w aucie przy otwartych drzwiach , jak zamknę to przestaje i podświetliły się zegary i światła pozycyjne i nie da się tego wyłączyć, jak zamknę auto kluczykiem bo pilot nie chce działać to światła i podświetlenie zegarów dalej świeca więc odłączyłem moduł aby aku nie padł. Jakieś pomysły jak to naprawić?
    Cz ktoś z gdańska ewentualnie by mi to naprawił?

Witam ponownie , doszedłem do wniosku że problem jest z komputerem w którym chyba nie umiejętnie jest usunięty immo , lub uszkodzony jest ten komputer bo raz jest pobór , raz nie ma. czy wie ktoś gdzie w trójmieście można naprawić kompa lub zdiagnozować?