Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer osiaga wysokie temperatury,tnie sie.

13 Kwi 2011 09:52 1193 7
 • Poziom 8  
  Wiec tak.Coś mi się stało z komputerem a mianowicie:na wskaźniku wydajności CPU użycie procesora wynosi od 55% do 100% przez co się tnie(a zawsze użycie procesora wynosiło od 0.1 do 50% i chodził normalnie komp),i gdy sprawdzam temperaturę to dochodzi ona do 75°C.Jaki może być problem takiej temperatury i użycia CPU??
  Mój komp:

  System operacyjny Windows 7 Home Premium Home Edition
  Karta wideo NVIDIA GeForce GTS 250 512Mb
  Proceso AMD Athlon(tm) II X2 255 3100 MHz
  RAM 4Gb
  HDD SAMSUNG HD502HJ ATA Device
 • Poziom 15  
  Albo jakiś program działający w tle, albo ciągnie aktualizacje, albo jakiś robak?
  Przeskanuj system antywirusem, zobacz w procesach to tak obciąża proca i będziesz wiedział :)
 • Poziom 8  
  Wysoka temperatura i duże zużycie procesora to nic innego jak tylko wymienić pastę na radiatorze na nową. Też miałem taki problem. Procek 70-100% a temp. wynosiła do 95%. Kup pastę termoprzewodzącą (http://pl.wikipedia.org/wiki/Pasta_termoprzewodz%C4%85ca) i ją wymień. Jak nie wiesz jak to zrobić to na google znajdziesz instrukcje, możesz nawet się w sklepie komputerowym zapytać
 • Poziom 8  
  w procesach był taki plik:rundll32 i to zabierało ponad 40%. zamknąłem to i wszystko jest ok.Ale mam pytanko czy to jest potrzebne??czy przez wyłączeniu tego nic się nie zakłóci pracy komputera??
 • Moderator - Komputery Serwis
  Dla pewności polecam przeskanować SpyBot-em i Antimalwere cały dysk. następnie CCleaner i wyczyść błędne wpisy w rejestrze.
 • Poziom 8  
  A jeżeli skanowałem antywirusem:Microsoft Security Essentials(miałem go oryginalnie z Windowsem) i nic nie wyszło.I jeszcze na gwarancji jest także nie mogę otworzyć obudowy to na serwis?
 • Moderator - Komputery Serwis
  Jeśli na obudowie są plomby to nie otwieraj samemu w żadnym wypadku. Tylko serwis. Antywirus to nie wszystko. Przeskanuj SpyBot-em i Antimalware tak jak mówiłem.