Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kierownica DIY na bazie Saiteka R 220

ludogator 13 Kwi 2011 10:38 1139 0
  • #1 13 Kwi 2011 10:38
    ludogator
    Poziom 1  

Witam,

noszę się z zamiarem przerobienia swojej kierownicy, Saitek r 220. Chcę zrobić następujące rzeczy:

-zmienić kąt obrotu kierownicy ze 180 na 720 stopni

-w miarę możliwości dodać force feedback (tu będę wdzięczny za Waszą pomoc, gdyż w sprawach elektryki i elektroniki jestem kompletnie zielony).

W zasadzie chcę wykonać całą konstrukcję kierownicy sam, a wykorzystać tylko elektronikę, czujnik optyczny i przyciski.
    Aby nie ingerować w elektronikę i móc dalej korzystać z normalnego sterownika, chcę zmienić przełożenie z jakim napędzany jest czujnik optyczny.
    Oryginalnie zębatka przy kierownicy ma 78 zębów, a zębatka przy czujniku 10.
    Przy ruchu kierownicą w pełnym zakresie (180 stopni), czujnik obraca się łącznie o 3,9 obrotu. By czujnik wykonał taki sam obrót, przy obrocie kierownicą w zakresie 720 stopni, przełożenie musi zmaleć czterokrotnie i zamiast 7,8:1, musi wynieść 1,95:1.

Skoro już się za to biorę, zainteresował mnie temat force feedback. Chciałbym zrobić FF podpinane do osobnego portu usb, ale nie mam pojęcia "z czym to się je".
    Jak zacząć?
    Jaki silnik?
    jaki napęd (zębatki, pasek)?
    W jaki sposób przetworzyć sygnał, aby móc go przesyłać za pomocą usb?
    Czy będzie to wspólpracowało z kierownicą jako osobne urządzenie?
    Co ze sterownikiem?

Będę wdzięczny za odpowiedzi

PS: Witam wszystkich, to mój pierwszy post :]

0 0