Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ROUTER TP-LINK TL-MR3420 3G + Huawei E1752c (orange) problem z WIFI

FLESH_KISS 13 Kwi 2011 10:52 6064 7
  • #1 13 Kwi 2011 10:52
    FLESH_KISS
    Poziom 1  

Witam Wszystkich Serdecznie,
    Chciałbym zasięgnąć rady/opinii kogoś mądrzejszego od siebie w sprawie prawidłowej konfiguracji lub podłączenia swojego routera z modemem (modele urządzeń w tytule).
    Do routera podłączyłem modem, przeszedłem standardową konfigurację na 192.168.1.1, następnie podłączyłem kablem sieciowym router do swojego LCDka i skonfigurowałem połączenie sieciowe WIFI z laptopem i ..... wszystko zaczęło działać. Na LCD mogę oglądać YouTube, iPla itp. Połączenie Wifi z laptopem jest również dobre na www.speedtest.pl: download - ok. 3500 Kbps; upload - ok. 1000 ping- 150ms. Generalnie osiągi wydają się przyzwoite, a jednak jest problem...
    Otwieram przeglądarkę (Chrome) i większość stron strasznie długo się ładuje (oczywiście są takie które ładują się bardzo szybko), na niektórych stronach brakuje zdjęć itd.
    Router stoi w odległości ok. 1 m od laptopa , jakość sygnału jest doskonała, wszystkie parametry IP, DNS ustawiłem automatycznie.

Kiedy podłączam Huawei E1752c bezpośrednio do laptopa strony ładują się szybciej, ale również bez rewelacji. Dla porównania wcześniej korzystałem z ICONA i tam ładowały się błyskawicznie.

Bardzo zależy mi aby móc korzystać z routera za pomocą WIFI, a podłączenie LAN zostawić dla LCD. Czy istnieje jakaś możliwość, żeby przyspieszyć ładowanie stron? Wyczytałem na forum, że być może ustawienie DNS-ów na sztywno może pomóc, ale jeszcze tego nie robiłem.
    Będę wdzięczny za wszelkie rady i pomoc w tym temacie.

0 7
  • #2 05 Maj 2011 22:18
    pavulon_MOH
    Poziom 2  

Witam,
    czy ktoś ma pomysł na rozwiązanie tego problemu bo mam identyczny :/ irytujące jest to bardzo.

wyłączyłem już w orange konwersję plików i nadal jest to samo :(

router poprostu zamula i nie potrafię się połapać w jego konfiguracji

0
  • #3 06 Wrz 2011 06:29
    slavislavi
    Poziom 8  

U mnie ten tp-link po factory resecie i przywróceniu konfiguracji śmiga przez kilka godzin, potem zamula strasznie, aż do zawieszenia się routera. Ewidentnie jakiś babol w sprzęcie/sofcie.

0
  • #4 06 Wrz 2011 12:41
    Loligo
    Poziom 18  

Spróbuj z DNS'ami. Sprawdź jakie masz teraz i pokombinuj.

0
  • #5 06 Wrz 2011 13:16
    slavislavi
    Poziom 8  

Loligo napisał:
    Spróbuj z DNS'ami. Sprawdź jakie masz teraz i pokombinuj.

Router, przy takim zamuleniu po odłączeniu zasilania i zapięciu spowrotem pali tylko diodę pwr. Ewidentnie ios nie wstaje .... więc dns'y tu raczej nie pomogą.

0
  • #6 06 Wrz 2011 13:31
    Loligo
    Poziom 18  

Ten router chyba nie ma ios'a ;). Przywróć ustawienia fabryczne, aktualizacja softu i spróbuj od nowa.

0
  • #7 06 Wrz 2011 13:35
    slavislavi
    Poziom 8  

Loligo napisał:
    Ten router chyba nie ma ios'a ;)

Jak zwał tak zwał, ios, firmware ... whathever
    Firmware TL-MR3420_V1_110418 4/18/2011

0
  • #8 06 Wrz 2011 21:30
    Loligo
    Poziom 18  

Jak tak do wszystkiego podchodzisz ...whatever
    To pewnie nawet na stronę producenta nie chciało Ci się zajżeć żeby sprawdzić czy jest nowszy firmware - a jest.

OT. IOS to IPhone OS - jeżeli coś Ci to mówi. I nie jak zwał tak zwał.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo