Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z oświetleniem kabiny , reset zegarka i radia w Lagunie I

ryszard.b 13 Kwi 2011 10:57 2270 4
  • #1 13 Kwi 2011 10:57
    ryszard.b
    Poziom 10  

Witam wszystkich
    Przeszukałem różne fora i nie znalazłem rozwiązania na mój problem , który jest następujący:
    mianowicie w mojej Lagunie Combi I 95r nie świecą lampki w podsufitce -zarówno po przełączeniu przełącznikami jak i po otwarciu drzwi . Problem może nie byłby może wielki gdyby nie to ,że po otworzeniu drzwi obojętnie czy od strony kierowcy czy też pasażerów następuje odłączenie zegarka i radia i ich reset i trzeba na nowo ustawiać zegarek i wpisywać kod dla radia. Żarówki w lampkach jak i bezpieczniki sprawne. Dodatkowy efekt -(po załączeniu świateł bez załączenia stacyjki słychać lekkie brzęczenie w okolicy bezpieczników w kabinie )- po załączeniu stacyjki brzęczenie ustaje. Reszta świateł działa ok.
    W czym tkwi problem ? Czy to jakieś zwarcie ? Mam nadzieję , że znajdzie się ktoś kto pomoże rozwiązać problem, za co z góry dziękuję . Przy okazji może ktoś posiada schemat instalacji do Laguny I to prosiłbym o udostępnienie. Dzięki.

0 4
  • #2 13 Kwi 2011 12:27
    qwertyuiop1000
    Poziom 24  

Sugeruje że w skrzynce bezpieczników występuje śniedz ,praktycznie trzeba wszystko wyczyscić o ile się jeszcze da :idea::idea: czy autko czasem nie było pod wodą :?::?:

0
  • #3 13 Kwi 2011 13:15
    ryszard.b
    Poziom 10  

Przyznaję , że któregoś razu ciągnąłem przez błoto samochód, który nie chciał zapalić i praktycznie zaraz po tym , jak przejechałem ok. 100-150 metrów zgasło całe podświetlenie deski rozdzielczej , termometru zewn. i zegarka jednak na drugi dzień wszystko wróciło do normy oprócz tego co opisałem poprzednio. Być może faktycznie coś "zaciapało" bezpieczniki , chociaż sprawdzałem bezpieczniki żarówką i nie było widać , że jakoś słabiej świeci. Poza tym wszystko jest dobrze dopóki nie otworzę drzwi. Może podpowiesz jak się dostać do skrzynki bezpiecznikowej i na co zwrócić uwagę , aby czegoś nie uszkodzić.

0
  • #4 13 Kwi 2011 13:30
    qwertyuiop1000
    Poziom 24  

Radze podjechać z tym problemem do elektryka ,sporo jest tego do czyszczenia i dużo do odłaczenia przewodów ,może kolega sie w tym pogubić przy składaniu ,radze nie lekceważyć tej usterki może spowodować pożar w aucie :idea::idea::cry:

0
  • #5 13 Kwi 2011 13:38
    ryszard.b
    Poziom 10  

Na razie nie mam kiedy pojechać do elektryka muszę sam sobie jakoś poradzić z problemem, ale dzięki za pomoc. Zacznę od sprawdzenia napięć na lampkach jak coś będę więcej wiedział dam znać.

0