Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Marantz SR4400 – stałe buczenie niezależnie od poziomu głośności.

calibur 13 Kwi 2011 11:21 1139 0
 • #1 13 Kwi 2011 11:21
  calibur
  Poziom 9  

  Witam wszystkich, na wstępie chciałbym podziękować wam za poświęcony czas.
  Chciałbym tez dodać że nie jestem specem w tych klockach, znaczy wiem co to miernik i lutownica i jako tako potrafię się tym posługiwać przy niezbyt skomplikowanych zabawkach.
  Wracając do meritum sprawy, może zacznę od początku.
  Posiadam ampli tunera takiego jak w temacie i wszystko ładnie grało na głośniczkach z innego kina domowego, które dawało 50 wat na kanał przy 6ohm. Dokładna nazwa poprzedniego kina domowego to Xbox 5.1 Surround sound system.
  Zdawałem sobie sprawę z tego że ten Marantz jest znacznie mocniejszy i nie powinienem nawet podpinać pod niego tych głośniczków, ale myślałem sobie że jak nie będę wychodził powyżej -32 dB to nic nie powinno się stać- tak wiem debil jestem. I rzeczywiście nic się nie działo i kino ładnie grało do momentu gdy pewnego dnia podłączyłem słuchawki. Słuchałem muzyki przez słuchawki dość głośno w okolicach -16dB. Niestety wtedy byłem po kilku bro i zapomniałem przyciszyć przed odłączeniem słuchawek.
  Słuchawki odłączyłem, mój mózg z opóźnieniem wysłał mi informacje: „co ty k… robisz” i zamiast w miarę szybko nacisnąć przycisk Power to podłączyłem słuchawki jeszcze raz.
  Efekt tego był taki że teraz mam stałe… no właśnie nie wiem do końca jak ten dźwięk określić. Niech to będzie buczenie.
  Poziom natężenia tego dźwięku jest na stałym poziomie niezależnie od ustawionych dB. Nawet gdy zjadę maksymalnie w dół skali to źródło dźwięku milknie a buczenie nie ustaje.
  Jak podłączę słuchawki to te buczenie przenosi się na słuchawki a głośniki siedzą sobie cicho.
  Natomiast gdy puszczę radio na któreś z wyjść analogowych to buczenia tam już nie ma ale na głośnikach czy słuchawkach jest.
  To buczenie mógłbym porównać do dźwięku gdy chcecie podpiąć pod zestaw stereo mp3playera. A dokładnie gdy chwycicie łapką za minijacka który się wpina w mp3, to z głośników wydobywa się podobne buczenie o stałym natężeniu.
  Dodam jeszcze tyle, że gdy te słuchawki wypiąłem i je z powrotem wpiąłem to było słychać dość głośny trzask z ampli tunera. Znaczy gdy wcześniej podpinałem i wypinałem to też towarzyszył trzask z ampli tak jak by tam była jakaś „zwrotnica” co przełącza automatycznie sygnał z głośników na słuchawki i vice versa. Tylko wtedy ten trzask był wyraźnie głośniejszy tylko i wyłącznie z ampli tunera.
  Głośniki i słuchawki są w pełni sprawne gdyż sprawdziłem na innym sprzęcie.
  Tak wiem sam sobie jestem winny ale nic nie poradzę te głośniczki naprawdę świetnie grają i żeby kupić większe kolumny które by grały na takim poziomie co te głośniczki to trzeba trochę na nie wydać, a nie chciałem żeby się ten ampli kurzył.
  Pytanie moje jest takie czy ktoś z was się orientuje co może to powodować i czy jest to do naprawy. Jeśli tak to w jakich granicach może się mieścić koszt naprawy.

  P.S.
  Zapomniałem dodać że jak słucha się odpowiednio głośno ok -35 dB to te buczenie jest wtedy zagłuszane.
  Czy we Wrocławiu jest jakieś dobry serwis, gdzie mógłbym oddać ten ampli tuner?

  0 0