Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.plTermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HTC Magic, grzeje się i zjada szybko baterię (kilka minut)

13 Kwi 2011 13:36 3888 9
  • Poziom 10  
    Mój ukochany magic po 3 tyg używania zaczął świrować... Nagrzewa się i wcina baterię jak głupi. Jakieś 50% na 5 minut aż! Telefon osiąga temperaturę (na baterii) ok 50 stopni. Dzieje się tak na dwóch niezależnych bateriach. Teraz chyba jest dobrze... Nie wiem na jak długo
    Telefonik rozebrałem i nie ma śladów zalania. Miał plombę więc na pewno nie był czyszczony.
    Zaczyna się grzać już po włożeniu baterii i bez odpalania go. Mam wrażenie że grzeje się układ qualcomm ptr 6285. W internecie znalazłem jego datasheet, z którego wynika że to moduł HSPA i GPS. Nie mam pojęcia co robić Telefon po za tym normalnie działa. Gdy jest na ładowarce to ładuje itd tylko że gorący jest i wolno ładuje. Tak jak mówię... Problem nie jest cały czas tylko chwilami. Oczywiście wipe było robione i zmiana radia też.

Co mnie najbardziej niepokoi telefon zjada baterię do samego zera (aż bateria ma 0V) i nie da się jej wtedy naładować w telefonie.

Jakieś pomysły?
  • TermoPasty.plTermoPasty.pl
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Nawet jak nie ma śladów zalania, to jednak bym go wykąpał...
  • Poziom 10  
    Myślisz że spirytus wystarczy? Nie mam wanienki :/ Myślałem też o wygrzaniu płytki... Pomogło w zalanej e65 :)
  • Poziom 25  
    Najlepszy jest specjalny płyt CLEANSER albo IPA, chociaż spirytus powinien od biedy wystarczyć. Wanienka dobra sprawa. Grzanie dopiero po kąpaniu, bo to wypłucze ci wszystkie syfy.
  • Poziom 10  
    Telefonik wylądował w spirytusie (właśnie się moczy) i zauważyłem, że był papierek świadczący o zalaniu (nie wiedziałem że jest w tym modelu). Był biały... Więc chyba nie zalanie :/

Dam znać jak się wymoczy i jak złożę ;)

Dodano po 1 [godziny] 4 [minuty]:

Po wymoczeniu w spirytusie bez zmian... Mam wrażenie, że teraz cały czas się grzeje :(
  • Poziom 20  
    Podłącz pod amperomierz i zobacz jai ma pobór prądu. Jak się tak nagrzewa to można zlokalizowac układ który się grzeje.

Posprawdzaj kondensatory w pobliżu układu może któryś ma zwarcie do masy...
    Jak nie to wylutuj układ i sprawdz co bedzie sie działo...
  • Poziom 10  
    Układ wiem, który to... Pisałem w 1 poście ;) Problem polega na tym, że jest on na prawdę bardzo, ale to bardzo mały. Kondensatory i rezystory w koło niego są również wyjątkowo małe... Zwarcie do masy gdyby było to cały czas byłby problem, a telefon działał przez 3 tyg bez najmniejszego problemu.
  • Poziom 20  
    Czekaj bo czegoś nie rozumiem. Co z tego że jest mały, hot air do ręki i trzeba go wylutować.
    Jeżeli nie masz sprzetu i doświadczenia to nic tu sam nie zdziałasz.
    Układ się grzeje więc jest uszkodzony trzeba go wylutować sprawdzić jak działa tel. bez niego i ewentualnie wlutować nowy.

P.S. Kondensatory sprawdzić to żadna fatyga zwykłym miernikiem a jedno by można wygluczyć. Co z tego że działa 3 tygodznie jak teraz nie działa bo nie rozumiem.
  • Poziom 10  
    Gwarantuję, że po wylutowaniu nikt tego nie przylutuje w domu. Bardzo dużo nóżek oraz bardzo głęboko na płycie. Nie ma szans. A bez niego telefon nie ma sensu. Kondensatory sprawdzać nie widzę sensu, ponieważ nie mam i tak schematu.
  • Poziom 12  
    Witam
    Naprawe może wykonać osoba z doświadczeniem i sprzętem , choćby lutownica na gorące powiertrze,elementy są małe i nie da się tego zrobić kolbą na kolanie.
    Przydałby się Spray zamrażający ewentualnie można się posłużyć jakimś płynem do czyszczenia płytek .
    Podpiąć zasilanie i zmrozić , zmoczyć przewidywany obszar płytki , pozwoli to dokładniej odnaleść uszkodzony element.
    Ale też nie do końca może to być element przez który tylko przepływa duży prąd a uszkodzenie jest dalej.
    Bez doświadczenia i sprzętu nie ma możliwości usunięcia tego uszkodzenia.