Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie działa mikrofon w mixerze.

13 Kwi 2011 13:49 2813 13
  • Poziom 15  
    Mam problem. Kupiłem sobie wreszcie przejściówkę by podłączyć mikrofon do mixera. No i podłączyłem mikro i głosu nie ma ;/ Ani w pierwszym wejściu na mikro ani w drugim. Co może być nie tak ? Przejściówka jest w pełni sprawna bo testowałem ją na słuchawkach w odsłuchu z mixera. Plx o pomoc ;)

Info:
    Mikrofon - Manta (jak podłącze do PC to normalnie gra)
    Mixer - Hollywood MX-30-USB

PS Teraz sprawdziłem dokładnie i głos jest tylko jest on bardzo cicho... Da się to pogłośnić ? ;>
  • Moderator Akustyka
    Mikrofon manty nie dostaje zasilania od miksera, gdyż nie jest on do tego przystosowany.
    Mikser jest przystosowany do mikrofonów dynamicznych, bez zasilania, a mikrofon wymaga zasilania typu BIAS. Jak coś kumasz z elektroniki, możesz sobie przerobić mikser, lub dorobić adapter bateryjny na podstawie poniższej stronki:
    http://www.epanorama.net/circuits/microphone_powering.html
  • Poziom 15  
    Mixera rozbierać nie mam zamiaru. Czyli będę musiał kupić nowy mikrofon. Polecisz jakiś dobry ? Żeby też nie był zbyt drogi.
  • Poziom 11  
    mozesz ewentualnie kupic shure c606 po niecałe 100zł chodzą i w miare działa :), zależy do czego chcesz to używać
  • Poziom 21  
    Ja bym polecił za 122zł Shure 8900, moim zdaniem rewelacyjny:)
  • Poziom 43  
    Większość mikrofonów z mojego linku, to praktycznie wierne kopie renomowanych marek i w zasadzie oprócz ceny i nieznacznych zmian w wyglądzie, niczym się nie różnią. Np Alphard C-606=Shure c-606. Na początek w zupełności autorowi wystarczy taki mikrofon za 30-40 zł. Rozwinie się, kupi sobie profesjonalny.

Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    a potem oczywiście Shure SM58 :)
  • Poziom 15  
    Dobra ;) Powiedzcie mi teraz co jest nie tak jeśli podłącze konsole do kompa przez kanał Line-In i jak przy głośnie pierwszy kanał to w głośnikach jest straszny pisk :/ Drugi kanał działa normalnie tylko coś z tym pierwszym jest. Jak odłączę Line-In to wszystko gra jak należy :/ Jak podłącze do konsoli wzmacniacz to też gra normalnie. Powiedzcie co może być nie tak ? Kabelki są dobre do sprawdzałem.
  • Poziom 43  
    Jeśli chcesz nagrywać z miksera na komputer, to z miksera wychodzisz WYJŚCIAMI Master Output L-R (2x czincz) i wchodzisz do WEJŚCIA Line In (jack stereo 3,5mm) komputera.
    Jeśli chcesz odtwarzać z komputera, lub odtwarzacza CD, to podłączasz go do WEJŚCIA liniowego Channel-1, lub Channel-2, a przycisk INPUT SELECTOR ustawiasz w pozycji LN (wyciśnięty). Jeśli podłączysz gramofon, to przycisk INPUT SELECTOR ustawiasz w pozycji PH (wciśnięty).

Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    OMG... Przeczytaj dokładnie co napisałem wyżej... Wszystko gra tylko jak podłącze konsole do kompa to w pierwszym kanale jest pisk.
  • Poziom 43  
    Przeczytaj dokładnie co napisałem wyżej - przestanie piszczeć.

Ciekawostka: jakim sposobem może wszystko grać, jak odłączysz line in.

Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    Dzięki ! Temat Closed.