Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karcher K5.55 jubilee nie załącza się.

13 Kwi 2011 15:43 19469 6
  • Poziom 9  
    Witam. od ponad pół roku jestem posiadaczem karchera k5.55 . Jestem z niego zadowolony jeśli chodzi o funkcyjność wykonanie i inne rzeczy prócz jednej sprawy, podłączam go do wody odkręcam kran na max przycisne lancę tak żeby przestało się wydobywać powietrze (odpowietrzam) no i ok woda leci juz bez powietrza wydaje się że wszystko ok więc przekręcem przełącznik w pozycję ON - myjka na chwilkę się włącza i zaraz wyłącza (według mnie podpompowywuje sobie ciśnienie) no i wydawać by się mogło że jest gotowa do użycia a jednak... wciskam przycisk na lancy ciśnienie "strzeli" wodą i tyle myjka nie załącza się... powtarzam odpowietrzanie włączam znowu i znowu to samo i tak kilka do kilkunastu razy aż w końcu załapie.. powiedzcie czy ja robię coś źle czy szukać problemu w myjce a jeśli tak to co to może być? mój kolega ma karchera K5.60 i po podłączeniu wody w zasadzie nawet nie musi odpowietrzać poprostu przyciska zawór na lancy i myjka załącza się odrazu. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
  • Poziom 11  
    Wszystko robisz dobrze.W myjce prawdopodobnie zaciera się zawór nadmiarowy który ma za zadanie wyłączyć urządzenie po puszczeniu pistoletu.Bez lancy urządzenie bedzie działać,dopiero po jej założeniu ze wzgl. na ograniczenie przepływu wody przez dyszę sprężyna zaworu nie ma siły żeby go odbić.
    Możesz sprawdzić jeszcze czy dysza w lancy nie jest przytkana lub zakamieniona.
    Jeżeli myjka ma 0,5 roku powinna być naprawiona na gwarancji ,ww.usterka jest nią objęta.Pzdr.
  • Poziom 9  
    rozumiem.. czyli to ten sam zawór odpowiada za załączenie myjki w momencie nacisnięcia spustu pistoletu? bo to własnie o to mi chodzi. próbowałem naciskać sups bez lancy ale nie przynosi to efektu.. ciężka sprawa.. dzwoniłem dziś do serwisu karchera kazali mi ją przywieźć. zobaczymy co powiedzą.

Dodano po 5 [minuty]:

aha i jeszcze jedna sprawa. Wczoraj oglądałem filterki itp co by wykluczyć ich zatkanie i potem znowu probowałem go uruchomić i gdy dłużej przytrzymałem wcisnięty spust pistoletu to zauwazyłem ze strumień wody która wylatuje podczas odpowietrzania (silnik wyłączony) maleja potem rośnie przez jakiś czas leci normalnie i znowu maleje. czy to może mieć cos wspólnego?
  • Poziom 11  
    Strumień przy odpowietrzaniu zawsze będzie przez jakiś czas nierówny-woda zalewa miejsca wypełnione powietrzem w myjce.
    Czy przez myjkę była podawana jakaś chemia do mycia aut itp.?
  • Poziom 9  
    tak. Dimer w proporcji 100ml na 3 L wody.
  • Poziom 11  
    Przed oddaniem myjki do serwisu wylej płyn ze zbiornika ,wlej wodę i przepłucz wężyki zasysając wodę ze zbiornika.Jedną z przyczyn nieuwzględnienia gwarancji może być niestosowanie oryginalnej chemii karchera.Po naprawie unikaj stosowania chemii przez myjkę(dokup pianownicę)do zbiornika wlewaj raczej tylko wosk.Chemia wypłukuje smar którym jast smarowany zawór nadmiarowy.
  • Poziom 9  
    myjka została naprawiona w serwisie i wszystko już działa jak trzeba. niewiem jaka była przyczyna ale dziękuję za wszystkie wypowiedzi. Pozdrawiam.