Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laserjet color 2840 błąd 54,2 - nieprawidłowa zółta kaseta

gladi20 13 Kwi 2011 16:00 2562 3
  • #1 13 Kwi 2011 16:00
    gladi20
    Poziom 16  

Witam serdecznie,

problem polega na tym że po włożeniu wszystkich kaset pojawił się błąd 54,2, a następnie monit nieprawidłowa żółta kaseta. oczywiście karuzela jest zablokowana, nie ma możliwości aby wyjąć kartridż.
    Myślałem że to silnik, jednak przed załadowaniem ostatniej kasety karuzela się obracała.

Rozebrałem drukarkę odblokowałem karuzelę. po zmontowaniu włożeniu ostatniej kasety problem się ponowił.
    Gdzie tkwi błąd co mam zrobić, czy problemem jest żółta kaseta, szczerze nie wydaje mi się, proszę o pomoc

Pozdrawiam
    michał

0 3
  • #2 13 Kwi 2011 21:27
    Mariunciu
    Poziom 16  

Po pierwsze sprawdź czy wałki tonerów lekko się obracają . Po drugie czy chipy nie odstają za bardzo od kaset (potrafią zablokować karuzelę)

Pozdrawiam

0
  • #3 14 Kwi 2011 08:35
    rys57
    Moderator

Tak z ciekawości. Jakiej firmy masz kasety?

0
  • #4 14 Kwi 2011 11:10
    gladi20
    Poziom 16  

To drukarka klienta, w środku są kasety z oznaczeniem TB. to jakaś hurtownia komputerowa, która robi je na własne potrzeby.
    Ok zwolniłem karuzelę, zaraz sprawadzę tonery czy nie haczą

Dodano po 47 [minuty]:

Rozwiązanie:
    Przy jednym z kartridży był chip przyklejony na taśmą dwustronną(gąbkową) co powodowało podniesienie chipu o jakieś 2 milimetry. Stąd błąd.
    Największy był problem z uruchomieniem karuzeli, gdyż po tym błędzie karuzela została zablokowana, bez możliwośco wyjęcia kartrizy

0
  Szukaj w 5mln produktów