Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Corsa 1.2 LPG BRC po przełączeniu na LPG gaśnie

dallasek 13 Kwi 2011 16:20 7765 13
  • #1 13 Kwi 2011 16:20
    dallasek
    Poziom 11  

Witam,
    posiadam Corsę B, 1995 rok, 1.2 z instalacją gazową BRC.
    Po zapaleniu na benzynie autko ładnie pracuje, Przygazuję - przełącza na gaz, lecz gaśnie. Po przejechaniu na benzynie około kilometra dopiero ręcznie muszę przełączyć na LPG i wtedy już idzie dobrze. Nie wiem, czym to jest spowodowane
    u gazowników - od razu stawiają na wymianę lub regenerację reduktora, a pól roku temu był u nich regenerowany.
    Proszę o jakieś rady,
    dzięki.

0 13
  • Pomocny post
    #2 13 Kwi 2011 22:06
    maro504
    Poziom 10  

Nie podales jaki reduktor masz.Jesli Tecno 100KW to problem moze polegac na tym iz te reduktory bardzo przylewaja na wolnych obrotach,i gdy ustawisz go by zimny trzymal obroty to po nagrzaniu bedzie przygasal a jesli znow przy cieplym ustawisz dobrze to zimny bedzie gasl.Jesli faktycznie masz ten 100KW to polecil bym zmienic na 70KW bo jest taki dostepny z BRC badz na Emmegas ktory posiada dwie srubki do regulacji wolnych obrotow-bardzo przydatne wlasnie w silnikach z mala pojemnoscia gdy sa takie problemy niestety nie pamietam dokladnie typu tego reduktora ale wiem ze Emmegas taki produkuje.

0
  • #3 14 Kwi 2011 08:54
    dallasek
    Poziom 11  

z tego co pamietam to redukrtor jest jest tecno at90e

0
  • Pomocny post
    #4 16 Kwi 2011 20:50
    iwan_adam
    Poziom 10  

A gaśnie ci zawsze po przełączeniu na gaz - czy tylko po pierwszym odpaleniu jak jest zimny?
    Pozdro.

0
  • #5 17 Kwi 2011 13:21
    dallasek
    Poziom 11  

tylko po nocy. jak dłużej postoi. jak juz przełączy i załapie na gazie to potem juz nie ma problemów.
    tylko jak zapale rano i przygazuje to przelączy a nie jedzie(a żona tym bolidem jeżdzi i sie wścieka :) )
    dopiero po przejechaniu sporego kawałka trzeba recznie z benzyny na gaz i potem juz ładnie chodzi

0
  • #6 17 Kwi 2011 19:16
    iwan_adam
    Poziom 10  

Trzeba przestawić by przerzucał się później.Jak jest za zimny to jest oczywiste ,że będzie gasł.Jeżeli sam nie możesz to podjedź do gazowników i ci przestawią i problem masz z głowy.
    Pozdro.

0
  • Pomocny post
    #7 17 Kwi 2011 19:31
    zeimp
    Moderator na urlopie...

dallasek napisał:
    pól roku temu był u nich regenerowany
    prosze o jakies rady
    dzięki

I co gwarancji żadnej nie dali? Podejrzewam, że membrana w reduktorze jest oklejona parafiną i dlatego, kiedy już nagrzejesz autko porządnie, to odkręć w reduktorze w jego dolnej części taką mosiężną śrubkę, która służy właśnie do spuszczania parafiny wydzielającej się z gazu... Jeśli po odkręceniu tej śruby nic nie wypłynie, no to będziesz jednak musiał odwiedzić gazowników. Nie polecam żadnych regulacji metodą chybił/trafił. Pozdrawiam.

0
  • #8 18 Kwi 2011 07:50
    dallasek
    Poziom 11  

regenerowali poprzedniemu włascicielowi nie mi wiec sie z nimi nie nagadam
    a parafinę spuszczałem
    podjade do nich niech podepna i posprawdzają
    dzieki

1
  • Pomocny post
    #9 20 Kwi 2011 00:40
    maro499
    Poziom 10  

Ja osobiście nie dotykam się TECHNO czy FOX-a. Lepij zamontować duży BRC albo jakiś inny model. Dużo lepiej reagują na regulację , niz TECHNO. Coś w tych reduktorach spiepszyli i nie chodzą tak jak należy. Pozdro

0
  • Pomocny post
    #10 20 Kwi 2011 20:20
    tips1
    Poziom 9  

dallasek napisał:
    Witam.
    posiadam Corsę B, 1995 rok, 1.2 z instalacją gazową BRC.
    Po zapaleniu na benzynie autko ładnie pracuje, Przygazuję - przełącza na gaz, lecz gaśnie. Po przejechaniu na benzynie około kilometra dopiero ręcznie muszę przełączyć na LPG i wtedy już idzie dobrze. Nie wiem, czym to jest spowodowane
    u gazowników - od razu stawiają na wymianę lub regenerację reduktora, a pól roku temu był u nich regenerowany.
    Proszę o jakieś rady,
    dzięki.

Witam.
    Od razu powiem koledze że nie ma się czym martwić to normalne że sa takie objawy u mnie w poldku mam to samo też jak auto postoi przez noc to rano odpalam go na benzynie a po osiągnięciu odpowiedniej temp.u mnie(75C) mogę go przełaczyć na gaz i wtedy chodzi cacy na gazie jak go odpalam to zapali ale od razu gaśnie.
    Nie polecałbym robić tak jak napisał kolega iwan_adam żeby jechać do gazowników i żeby ci przestawili na mniejszą temperaturę przełączania sie na gaz (bo o to ci chodzi aby się szybciej przełaczał jak nie to mnie popraw) nie wiem jak latem ale na zime to jest złe rozwiązanie ponieważ zapalając zimny silnik na gazie skracasz żywot parownika(membrany szybko się niszczą a gazownicy tylko na takich klientów czekają) znam paru takich i wiem że jest ich dużo co w zimę odpalają samochody na gazie bo mają np. niesprawną pompkę paliwa i nie chce im się wymienić tylko katują silniki poprzez takie odpalanie na gazie a potem płaczą jak gazownik powie że parownik jest do wymiany a to parę groszy kosztuje . A więc tak jak pisałem lepiej się niczym nie martwić i jeździć tak jak jest bo jest dobrze :D.
    POZDRAWIAM 8-)

0
  • Pomocny post
    #11 22 Kwi 2011 12:37
    iwan_adam
    Poziom 10  

Nie na mniejszą tylko opóżnić - u mnie był identyczny problem i to rozwiązanie było najlepsze.Teraz nie mam problemu z gasnącym autem,a wcześniej stał u gazowników ze trzy dni i nie mogli tego problemu rozwiązać.Regenerowali otparownik i inne rzeczy sprawdzali i niby wszystko ok. a auto rano jak gasło tak gasło.A teraz spokój...

0
  • Pomocny post
    #12 22 Kwi 2011 19:23
    tips1
    Poziom 9  

iwan_adam napisał:
    Nie na mniejszą tylko opóżnić - u mnie był identyczny problem i to rozwiązanie było najlepsze.Teraz nie mam problemu z gasnącym autem,a wcześniej stał u gazowników ze trzy dni i nie mogli tego problemu rozwiązać.Regenerowali otparownik i inne rzeczy sprawdzali i niby wszystko ok. a auto rano jak gasło tak gasło.A teraz spokój...

Witam kolegę.
    Sorki ale nie doczytałem :Fade-color że chodziło ci o opóźnienie,jeśli piszesz że po tym u ciebie problem ustąpił to rzeczywiście może tu należy szukać przyczyny :?:
    Ale tego to ja już nie wiem co wiedziałem to podpowiedziałem:D
    To byłoby na tyle z mojej strony jeszcze raz sorki.
    Korzystając z okazji chce życzyć wszystkim forumowiczom Wesołych świąt,smacznego jajka i mokrego dyngusa .
    POZDRAWIAM- tips1 :sm9:

1
  • #13 23 Kwi 2011 18:52
    dallasek
    Poziom 11  

gazowniki twierdzą że wszystko jest ok a problem jest dalej.
    albo gazowniki do d.... albo juz nie wiem
    ale jak jest automat to powinno się dać ustawić aby przełączał dopiero przy osiągnięciu danej temperatury
    pozdrawiam i Wesołych Świąt

0
  • #14 09 Maj 2011 12:28
    tomo19811
    Poziom 18  

Witam , mam taki sam wóz jak ty tylko że z reduktorem TECNO 100kW, słuchaj jak jest wszystko oki to nie ma znaczenia czy silnik zimny czy gorący , autko po przełączeniu na gaz natychmiast chodzi tak jak należy , moja rada którą zauważyłem po 4-letniej jeździe z gazem w tym samochodzie , weź wyrzuć tę rurę plastikową dolotową co idzie od obudowy filtra powietrza do pasa przedniego , następnie odłącz ten wężyk{taki czerwony} co idzie do siłownika filtra powietrza i zaślep go , zdejmij rurę która łączy kolektor wydechowy z filtrem powietrza .

1