Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Bravia KDL-32EX710 - duży pobór mocy w stanie czuwania

REMUR. 13 Kwi 2011 18:25 4011 9
  • #1 13 Kwi 2011 18:25
    REMUR.
    Poziom 21  

Witam.

Producent podaje, tryb gotowości: 0.2 W (15 W ,jeśli dla opcji "szybki start" wybrano ustawienie "WŁ".W moim przypadku pobór prądu w czasie czuwania wynosi 9W niezależnie od ustawień, mierzona miernikiem EKM 30. I tu nasuwa się pytanie,czy jest to usterka czy chwyt marketingowy ?.

0 9
  • Relpol
  • #2 14 Kwi 2011 17:53
    arturb77
    Poziom 17  

Witam,
    Mam kolego u siebie trzy w.w modele. W jednym pobór mocy wynosi 7W w dwóch kolejnych 5W. Bez względu na ustawienie opcji. Zasilacze są identyczne. Nie zagłębiałem się w temat bo nie było mi to potrzebne. Pomiary wykonałem specjalnie dla Ciebie w formie informacyjnej.
    Pozdrawiam.

0
  • Relpol
  • #3 20 Kwi 2011 13:10
    awo1
    Poziom 2  

Przechodzi w stan czuwania po ok. 5 min. od włączenia zasilania, lub wyłączenia pilotem i pobiera poniżej 1W, a po wyłączeniu automatycznym przechodzi na "szybki start" (pobiera ok. 10W do czasu wy/włączenia)

0
  • #4 26 Kwi 2011 10:59
    delphiak
    Poziom 1  

Mam pytanie. W jaki sposób przeprowadziliscie Cie te pomiary? Ja ostatnio pobona Bravie (troche wieksza) mierzylem zwyklym multimetrem pobor pradu (wpialem sie szeregowo miedzy zasilacz a sieć eneregetyczna) i wyszlo mi okolo 80mA (czyli jakies 18 watów) co dało mi do myslenia, czy aby moja metodologia pomiarow jest poprawna, bo to olbrzymia rozbieznosc wzgledem tego co deklaruje producent.

0
  • #5 26 Kwi 2011 22:21
    sebek99
    Poziom 15  

Na pewno trzeba mierzyć po ok 10 minutach i przy wyłączonej opcji "szybki start". Wydaje mi się, że trzeba mieć miernik raczej z true rms...

0
  • #6 27 Kwi 2011 14:01
    awo1
    Poziom 2  

Trzeba włączyć miernik na stałe i nie przerywać pracy przez cały czas pomiaru -powyżej 5min (nie zmieniać zakresu pracy miernika).Najlepiej posłużyć się specjalnym watomierzem z wtykiem i gniazden sieciowym i obserwować jego wskazania dłuższy czas.

0
  • #7 11 Maj 2011 19:25
    REMUR.
    Poziom 21  

Dzwoniłem do serwisu i dostałem odpowiedz, "Telewizor wejdzie w stan niskiego poboru dopiero gdy procesor zakończy proces konfiguracji ustawień,aktualizacji itd.".Innymi słowy,wykonuje on olbrzymią pracę i może to potrwać bardzo długo.
    Obserwowałem więc miernik co godzinę,do 7 rano, wskazania miernika 9W.
    Skończyło się tym iż serwis mnie odwiedził i zrobił pomiar miernikiem P9025 PEAKTECH,wynik 1W po 5 min.Usługa w ramach gwarancji.

0
  • #8 13 Maj 2011 13:50
    sebek99
    Poziom 15  

Co to za serwis? Z jakiego miasta?

0
  • #9 15 Maj 2011 19:54
    awo1
    Poziom 2  

Witam
    Jakie są powody takiego zachowania nie ma większego znaczenia.
    Tv po wyłączeniu pilotem trwa w stanie szybkiego startu przez około 5 min.
    Każda, nawet najkrótsza przerwa w zasilaniu powoduje odliczanie od początku.
    Należy włączyć tv przez przyrząd pomiarowy i spokojnie czekać.
    W 40EX710 po upływie 5 min i kilkunastu sek, słychać metaliczny dźwięk (najprawdopodobniej przekaźnika elektromagnetycznego) i pobór mocy spada z 10W do poniżej 0,5W.(watomierz cyfrowy kilkufunkyjny pokazuje 0W - nie widzę potrzeby dokładniejszych pomiarów, ani stosowania lepszego miernika.
    Po włączeniu tv ze stanu czuwania również słychać przekaźnik(?) i uruchomienie trwa dłużej
    Przy okazji obserwacji watomierza (ok. 35 zł na Allegro) zauważyć można interesujące zależności
    Pobór mocy w trybie Eco
    intensywne oszczędzanie - 42 W -obraz nawet przy słabym oświetlaniu pokoju wieczorem -całkiem przyzwoity.
    słabe oszczędzanie - 55 - 62 W - jeśli tv wisi na ścianie z oknem z którego nie widać słońca - obraz również dobry.
    częściowe przesłonięcie czujnika oświetlenia zewnętrznego zmniejsza pobór mocy , bez szkody dla obrazu, ale zmniejsza czułość reakcji na pilota.
    Polecam pobawić się tym troszkę, ale bez przesady - na ekranie też czasem może pojawić się coś ciekawego.
    PS
    Zmiany jasności, kontrastu, i nasycenia nie mają wpływu na pobór mocy

0
  • #10 11 Lip 2011 18:04
    REMUR.
    Poziom 21  

Wiadomość wysłana przez elektroda.pl

Cytat:
    Jeżeli rozwiązałeś problem proszę kliknij na odpowiedź i dopisz sposób rozwiązania problemu a następnie kliknij na żółtą kłódkę aby zamknąć temat.

Rozwiązanie problemu podałem w ostatnim poście.
    Pozostało mi zaufać wynikom odczytanych z miernika przez serwis,lecz tak do końca nie jestem przekonany.
    Dziękuję za wszelkie informacje z Waszej strony.
    Pozdrawiam serdecznie.

0
  Szukaj w 5mln produktów