Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik temperatury zewnętrznej, jaki termistor? Seat Cordoba

spoxx2006 13 Kwi 2011 18:32 6592 7
  • #1 13 Kwi 2011 18:32
    spoxx2006
    Poziom 15  

Witam Serdecznie!
    Jakiś czas temu kupiłem na alledrogo zamiennik czujnika temperatury zewnętrznej do swojego seata. Ale po podłączeniu go, nic się nie pojawiło. Pomyślałem, że uszkodzone jest coś innego. Ale dziś postanowiłem sam spróbować rozwiązać ten problem. Kupiłem termistory 1 kOhm i 2,2 kOhma. Po podpięciu pierwszego nadal nic, Gdy podpiąłem drugi- połowiczny sukces przy temperaturze 7 stopni na dworze czujnik pokazał najpierw -2,5 potem, -3 i po pewnym momencie stanął na 0. więc efekt jest.
    Pytanie moje do Szanownych kolegów jak teraz dobrać wartość termistora by uzyskać dobre wskazania lub chociaż przybliżone?

0 7
  • #2 13 Kwi 2011 18:45
    autoas
    Poziom 42  

Kup go normalnie w sklepie lub serwisie nie jest drogi, znaczy się cały czujnik, nie termistor

0
  • #3 14 Kwi 2011 17:58
    spoxx2006
    Poziom 15  

Witam Ponownie!
    Dla przyszłych zainteresowanych. Okazało, się że jednak pasuje termistor 1 kOhm. zwykły NTC. Ale tak jak w moim przypadku, tani zamiennik z allegro okazał się po prostu uszkodzony, pierwszy również uszkodziłem podczas lutowania, dlatego trzeba obchodzić się z nimi stosunkowo ostrożnie.
    Pozdrawiam

1
  • #4 14 Kwi 2011 18:53
    emeryt2
    Poziom 42  

Wkładałem w innych samochodach zamienniki NTC , ale musiałem , w niektórych , korygować ich charakterystyki. Tobie widocznie się udało!

0
  • #5 26 Cze 2011 14:36
    Michal84DG
    Poziom 10  

Witam. Podepnę sie troszke zakupiłem na allegro zamienniki czujnika już dwie sztuki i po podłączeniu pokazuje -18st i cały czas spada (temp. na dworze +20st) czy po podłączaniu trzeba może skasować jakiś błąd w komputerze. No chyba że te czujniki są oba wadliwe to pomyślę nad nowym oryg. Aha auto jest z 2000r.

0
  • #6 26 Cze 2011 16:37
    spoxx2006
    Poziom 15  

Kolego Michal84DG jeżeli mogę Ci coś doradzić to wybierz się po prostu do sklepu elektronicznego, kup sobie termistor 1 kOhm NTC i bez lutowania włóż go we wtyczkę czujnika (Nie wiem jaki masz samochód) ale u mnie jest tak w drzwiach pasażera i wtedy sprawdź wskazania termometru. Ponieważ z własnego doświadczenia wiem, że można je uszkodzić podczas lutowania.
    A przynajmniej w moim przypadku nie trzeba było kasować żadnego błędu, ponieważ sam się usunął po podłączeniu sprawnego termistora. Może kupiłeś czujniki z niewłaściwymi termistorami. W jednych o ile dobrze pamiętam rezystancja wzrasta wraz ze wzrostem temperatury a w drugim rodzaju maleje rezystancja gdy temp. rośnie.

0
  • #8 16 Lut 2012 11:33
    spoxx2006
    Poziom 15  

Będzie pasował.

0