Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja sterownika skanera Tevion MD 90070

cjerzy1 13 Kwi 2011 18:51 5148 9
 • #1 13 Kwi 2011 18:51
  cjerzy1
  Poziom 20  

  Mam laptopa HP G6000 z Vistą Home Premium i skaner Tevion MD 90070, którego próbuję zainstalować. Instalację przeprowadzam przy wyłączonym skanerze, która to przebiega normalnie. Teraz włączam skaner, ukazuje się ramka, w której czytam "System Windows musi zainstalować oprogramowanie sterownika dla "Urządzenie Nieznane" i są 3 możliwości:
  - odszukaj i zainstaluj oprogramowanie sterownika
  - zapytaj ponownie później
  - nie pokazuj ponownie tego komunikatu.
  Oczywiście wybieram możliwość pierwszą.
  Następuje instalacja oprogramowania sterownika, chwilę potem komunikat "Niezidentyfikowane urządzenie zainstalowano pomyślnie i jest gotowe do użycia".Zamykam komunikat i próbuję uruchomić program ScanWizard,ale zamiast uruchomionego programu ukazuje się ramka z informacją "Can't find scanners. Use scanner Probe to find a scanner".
  Otwieram menadżera urządzeń, właściwości, nieznane urządzenie. Już w zakładce ogólne widzę, że sterowniki tego urządzenia nie są zainstalowane (kod 28) - odmowa dostępu. aby ponownie zainstalować sterownik dla tego urządzenia kliknij przycisk "Zainstaluj ponownie sterownik". Postępuję tak jak wskazano. Ukazuje się kolejna informacja "Kreator aktualizacji sterowników - Nieznane urządzenie" i pytanie w jaki sposób chcę wyszukać oprogramowania sterownika.
  - wyszukaj automatycznie zaktualizowane oprogramowanie sterownika
  - przeszukaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika
  Oczywiście wybieram opcję pierwszą.
  Trwa wyszukiwanie oprogramowania w trybie online.....................
  potem, trwa instalowanie oprogramowania......................
  i znowu kolejny komunikat "System Windows napotkał problem podczas instalowania oprogramowania sterownika dla urządzenia - System Windows odszukał oprogramowanie sterownika dla tego urządzenia ale napotkał błąd podczas próby zainstalowania go - scanner 4800 dpi - odmowa dostępu".
  Jeżeli ktoś miał lub ma do czynienia ze skanerem MD 90070 Tevion a udało mu się go ujarzmić to byłbym wdzięczny za udzielenie mi wskazówek jak go zainstalować.

  0 9
 • #3 13 Kwi 2011 21:12
  cjerzy1
  Poziom 20  

  Próbowałem te sterowniki z podanej paczki, ale niestety problem dalej się pojawia. Sprawdziłem identyfikator, oto on - USB\VID_05DA&PID_3022&REV_0100 i pod spodem USB\VID_05DA&PID_3022. Interesuje mnie ta odmowa dostępu, ponieważ jak już wcześniej pisałem, system znalazł oprogramowanie sterownika, ale nie może go zainstalować. Może koledzy coś wymyślą z tą odmowa dostępu, może coś się da zrobić ??

  0
 • #5 14 Kwi 2011 15:16
  cjerzy1
  Poziom 20  

  Po otwarciu strony z podanego linka i wpisaniu kodu obrazkowego otwiera się strona z zakładkami: Home, Add Bookmark, Contact, Forum, My drives, Set link to us, Search. Co dalej mam robić ?

  0
 • #7 15 Kwi 2011 16:09
  cjerzy1
  Poziom 20  

  Odwiedziłem podaną stronę, ściągnąłem RegistryBooster, okazało się, że jest to pełna wersja jest płatna. Ale mimo wszystko go uruchomiłem, niestety naprawił mi tylko 15 problemów, a do naprawienia zostało jeszcze 24. Wracając do wątku zasadniczego - od nowa zainstalowałem sterownik skanera i dalej niestety nic się nie zmieniło. Jako ciekawostkę podam, że ten sam skaner z tymi samymi sterownikami podłączałem dzisiaj do innego komputera. Po zainstalowaniu sterowników od razu bez problemów zaczął działać. Moje przypuszczenia chyba są słuszne, że coś jest pokopane w systemie lub w rejestrach. Gdybym miał 100 % pewności, że płatna wersja RegistryBooster naprawi problem to bym był skłonny wydać te 120 zł. Co koledzy sugerujecie ?

  0
 • Pomocny post
  #9 15 Kwi 2011 16:49
  PeteSh
  Poziom 30  

  Zainstaluj VueScan: http://www.hamrick.com/
  Jest to wersja trial, ale pozwoli Ci sprawdzić czy skaner da się uruchomić na tym systemie, ponieważ zawiera własne sterowniki.

  0
 • #10 17 Kwi 2011 08:34
  cjerzy1
  Poziom 20  

  Próbowałem wszystkich sposobów jakie koledzy sugerowali, ale mimo wszelkich starań z mojej strony, problem nie został rozwiązany. Skorzystałem więc z najprostszego rozwiązania jakim jest reinstalacja systemu. Kosztowało mnie to kilka godzin pracy, ale poskutkowało. Skaner został bez żadnych problemów zainstalowany i śmiga teraz jak dawniej. Dziękuję obu kolegom za wskazówki i pozdrawiam.

  0