Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AdexAdex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SANYO VHR 5100 - fonia

04 Lis 2004 13:44 1061 9
  • Poziom 16  
    Przy odtwarzaniu fonia jest ok. Nagrywana jest na początku "falująco" z zaniżonym poziomem, po około pół godziny zanika całkowicie. Tak samo nagrywa z wcz jak i mcz. Obraz jest dobry. Prawdopodobnie któryś z kond? Nie mam schematu, i małe doświadczenie w elektronice VCR. Proszę o podpowiedź.
  • AdexAdex
  • Serwisant
    Sprawdz tor prowadzenia tasmy-prawidlowosc przylegania tasmy do gornej czesci glowicy CTL.
  • AdexAdex
  • Poziom 16  
    Niestety to nie to.
  • Specjalista AGD
    jeżeli to nie tor prowadzenia taśmy to sprawdził bym jaki sygnał dochodzi do głowicy podłączjąc jakiś inny wzmacniacz pod głowicę i podsłuchując czy ten sygnał jest dobry
  • Poziom 15  
    Stawiam na mechanikę. Najczęstrzym powodem tego problemu jest zużyta rolka dociskowa -nierówna sila docisku, co powoduje falowanie i przesów taśmy w pionie. Po nagraniu i odtworzeniu efekt się potęguje.
  • Poziom 16  
    Dzięki za podpowiedzi. Głos przy głowicy żyleta. Wymieniłem rolkę i to samo. Jeżeli sygnał przy głowicy ok, rolka nowa to może być sama głowica? Zdjąłem klapkę z kasety i obserwowałem taśmę pod lupą. Nie widać jakiś wachań taśmy.
  • Specjalista AGD
    jeżeli sygnał do głowicy dobry to zostaje tylko głowica albo prowadzenie taśmy no i sama taśma może być zagięta i góry sprawdził bym też prąd podkładu na głowicy ale raczej mało prawdopodobne co do samej głowicy to na logikę powinno być to stale to zamo a nie zanikać po czasie bardziej to wygląda na złe prowadzenie taśmy albo wychodzenie taśmy spod głowicy ale jak masz możliwośc to sprawdz jeszcze tasme nagraną na tym sanyo ale odczytaj na innym wideo innej firmy jak wszło to nagranie szczegulnie ten fragment gdzie głosu na sanyo już nie ma chodzi o to czy na innym też go nie ma czy może jeszcze jest i jaki jest bo miałem takie przypadki że na sanyo nie było wcale głosu a na innych mtv był ale trochę cichszy tak jak by sanyo miały jakis układ który analizaował by głos i jak byłby zły to wyłączał by go zupełnie
  • Poziom 15  
    Za nagrywanie i odtwarzanie jest odpowiedzialny IC201- LA7294, generator prądu podkladu T2001,Q2001; być może zimne luty lub elektrolity w obrębie tego ukladu.
  • Poziom 16  
    Wygląda na to, że to głowica. Wymieniłem i jest ok. Jeszcze muszę sprawdzić nagrywanie czasowo czy nie zanika. O tym odpowiem dopiero w poniedziałek. Narazie bardzo dziękuję za wszystkie podpowiedzi.
  • Poziom 16  
    Witam. Nagrałem taśmę ok. dwóch godzin i jest ok.. Bez żadnych zafalowań i ściszeń. Za wszystkie podpowiedzi bardzo dziękuję. I myślę, że to koniec tematu.