Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zelmer "meteor" po włączeniu pali bezpieczniki

04 Nov 2004 14:02 1941 4
 • Level 2  
  Ratuj narodzie Chrześcijański!!! problem j.w.Sprawdziłem przewód,włącznik,szczotki wszystko O.K. natomiast nawet po bezpośrednim podłączeniu zasilania do silnika bezpieczniki brzdęk!Jestem mechanikiem ale nie elektrykiem,czy może to być kondensator?Proszę o sugestie,Piotr
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Level 23  
  Witam
  Moim zdaniem wirnik lub stojan ma zwarcie w uzwojeniach i to by było wszystko na ten temat.Powinno być to widać po obejrzeniu albo też czuć!
 • Level 21  
  Witam. Pewnie, że może być kondensator jeśli podłączasz zasilanie przez niego. Jednak jak dobrze rozumiem to "bezpośrednie" podłączenie do sieci znaczy że nie ma nic, tylko "goły" silnik, wtedy winy należy szukać raczej na pewno w wirniku. Stojan pada niezbyt często.
 • Level 2  
  Nie było wcześniejszych symptomów typu zapach spalenizny czy iskrzenie,więc prawdopodobnie nadszedł jego czas.Czy opłaca się przewinąć silnik lub kupić nowy?podejrzewam,że jest to nakosztowniejsza rzecz w całym odkurzaczy,pozdrawiam Piotr
 • Level 21  
  Nie silnik, tylko wirnik lub stojan, jeśli to ich wina. To i to powino kosztować w granicach 35-45 zł. (za szt.) Sprawdź dokładnie.