Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda mx3 silnik 1.6 Nie odpala

13 Kwi 2011 23:20 3696 9
  • Poziom 9  
    Witam!!!
    Mam problem z Mazdą mx3 1.6 benzyna a mianowicie w czasie jazdy spadły obroty silnika i nie i nie chciały iść w górę trzeba było wył./i wł. ponownie silnik i przez jakiś czas znów było okey. Oddałem auto do warsztatu i zostało w nim wymienione: Filtr paliwa, olej, przeczyszczona dysza i wymienione świece ale nadal ale nadal jest to samo a nawet gorzej bo teraz wogóle nie można go odpalić. Czy może to być winą pompy paliwa. Proszę napisać jaka może być przyczyna.

Z góry dzięki!!!
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 9  
    jest to wtrysk
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    jest to rocznik 1992 i z jednym wałkiem w głowicy czyli SOHC o ile sie dobrze orientuję na wtrysku.czy to że nie odpala może być winą przepływki
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    na diagnozę komputerową nie pojadę bo nie odpala.
    - iskrę ma bo wykręciłem świece i była
    -paliwo dostaje bo zdjełem węże z listwy i paliwo leciało więc pompa jest chyba raczej dobra
    -bezpieczniki są wszystkie całe
    proszę o rade co mam ewentualnie jeszcze sprawdzić lub co może być nie tak
    z góry dziękuję

Dodano po 41 [minuty]:

może to być winą ECU a jeśli tak to gdzie ja to znajdę w tym autku

Dodano po 4 [minuty]:

jak sprawdzić czy wtryskiwacze dostają impuls, czy da się to sprawdzić zwykłą kontrolką , czy jak odepną wtyczkę z wtryskiwacza i podepnę do wtyczki kontrolkę to coś da zaświeci się??
  • Poziom 9  
    potrzebował bym schematu jak ustawić rozrząd w tej mazdzie szukałem na forum ale nigdzie nie modę znalesc jak by ktoś mógł podać link do takiego schematu był bym bardzo wdzięczny z góry dziękuję

Mazda 1.6 16V SOHC 1992r.
  • Poziom 9  
    Ja miałem podobny problem bo tankowałem jakimś gównianym paliwem więc je wypompowałem i wlałem paliwo z orlena. Ten problem mnie dotyczył jakieś cztery miesiące temu, a autko w ciąż jeżdzi
  • Poziom 9  
    ja tankuję na shelu a nie dam sobie wmówić ze to zła stacja bo od zawsze na niej tankuje i nigdy nie miałem problemów nawet z moją poprzednią mazdą 626.

ale sytuacja już prawie opanowana odpalił ale nadal głupieje z obrotami a mianowicie najczęściej przy redukcji biegów obroty spadają nawet tak do 100-200 i zero reakcji na pedał gazu.powodem nie odpalania był nowo wymieniony filtr oleju (podobno ten filtr jest typowy dla mazd i hond)założyłem stary i działa jutro kupię nowy i go wymienię.szkoda tylko ze pomoc ze strony forumowiczów była taka mała a myślałem że tu mi pomożecie ale dzięki(sam do tego doszłem)