Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda Accord CE7 '97 1.8i - Wymiana stacyjki a zabezpieczenia

13 Kwi 2011 23:31 5122 9
  • Admin grupy komputery
    Witam.
    W samochodzie Honda Accord CE7 sedan nawala mi stacyjka, co jakiś czas mam problemy z przekręceniem kluczyka w stacyjce.

Postanowiłem zakupić na allegro komplet zamków ze stacyjką celem wymiany, jednak niepokoi mnie chip znajdujący się w kluczyku, oraz ewentualne kłopoty z uruchomieniem samochodu po wymianie.

Jakie więc kroki muszę podjąć, by najtańszym kosztem dopasować całość w samochodzie?

Załączam fotkę - fragment dowodu rejestracyjnego, celem dokładniejszej identyfikacji pojazdu.

Honda Accord CE7 '97 1.8i - Wymiana stacyjki a zabezpieczenia
  • Poziom 12  
    Najtaniej to przełożyć transponder ze starego klucza do nowego.
    Może zamiast wymieniać komplet zamków warto oddać stacyjkę do naprawy. W Olsztynie 150zł. Chyba, że kucza już nie ma (wytarty) to nowe opakowanie dla klucza, też około 150zł.
  • Admin grupy komputery
    Samochód mam w Niemczech.
  • Poziom 14  
    dobry klucznik przerobi stacyjkę na stary kluczyk
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Prosty sposób to umieszczenie starego kluczyka w pobliżu stacyjki. Oczywiście jeżeli da się przełożyć pierścień sczytujący ze starej stacyjki. Można go ukryć w obudowie przełączników. Przecież nikt nie wie czy masz wymienioną stacyjkę czy nie. Ale to już twój wybór
  • Pomocny post
    Poziom 2  
    Zawsze można przeprogramować Immobiliser albo go wyłączyć tylko do tego jest potrzebny sprzęt Można też stary kluczyk gdzieś tam pod tapicerkę przy montować w pobliżu pierścienia czytającego kod z kluczyka
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Po co przerabiać na nowy klucz jak starą można naprawić - taniej. Nie wiem jak z warsztatami ale kluczykarzy chyba za wielu tam nie ma... W dalszym ciągu uważam, że najtaniej będzie ją naprawić. Warto też spróbować z nowym opakowaniem klucza, może pomóc. Polska mentalność - na klej czy drut wszystko, wywalić immo od razu, a co tam :d
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Czy to tylko problem z przekreceniem na pierwsza pozycje czy na kazda z pozycji stacyjki?
    Mialem niedawno takowy problem z autem klienta i okazalo sie ze auto zostalo udezone w kolo na postoju co delikatnie uszkodzilo mechanizm blokujacy kierownice co w efekcie zatrzymywalo stacyjke przed przekreceniem.
    To tylko takie spostrzerzenie- ja tez bym nie wymienial jak mowi reszta.
    W najgorszym wypadku wymiana zapadek co wychodzi na groszowe sprawy.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    w temacie nie widze informacji o ewentualnym posiadaniu drugiego kluczyka. Stary klucz może być już wytarty i może pomóc w tej sytuacji użycie drugiego rezerwowego który powinien być w zestawie. błache spostrzeżenie ale może być trafne.
  • Admin grupy komputery
    Temat stary ale pasowałyby go skończyć.
    Od tamtej pory (gdy napisałem temat) nie mam już problemów ze stacyjką. Możliwe, że jakiś śmieć się dostał do środka, lub wytarło się to, co blokowało.
    Dziękuję za odpowiedzi.