Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda Accord CE7 '97 1.8i - Wymiana stacyjki a zabezpieczenia

13 Kwi 2011 23:31 5572 9
  • Admin grupy komputery
    Witam.
    W samochodzie Honda Accord CE7 sedan nawala mi stacyjka, co jakiś czas mam problemy z przekręceniem kluczyka w stacyjce.

Postanowiłem zakupić na allegro komplet zamków ze stacyjką celem wymiany, jednak niepokoi mnie chip znajdujący się w kluczyku, oraz ewentualne kłopoty z uruchomieniem samochodu po wymianie.

Jakie więc kroki muszę podjąć, by najtańszym kosztem dopasować całość w samochodzie?

Załączam fotkę - fragment dowodu rejestracyjnego, celem dokładniejszej identyfikacji pojazdu.

Honda Accord CE7 '97 1.8i - Wymiana stacyjki a zabezpieczenia
  • Poziom 12  
    Najtaniej to przełożyć transponder ze starego klucza do nowego.
    Może zamiast wymieniać komplet zamków warto oddać stacyjkę do naprawy. W Olsztynie 150zł. Chyba, że kucza już nie ma (wytarty) to nowe opakowanie dla klucza, też około 150zł.
  • Poziom 14  
    dobry klucznik przerobi stacyjkę na stary kluczyk
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Prosty sposób to umieszczenie starego kluczyka w pobliżu stacyjki. Oczywiście jeżeli da się przełożyć pierścień sczytujący ze starej stacyjki. Można go ukryć w obudowie przełączników. Przecież nikt nie wie czy masz wymienioną stacyjkę czy nie. Ale to już twój wybór
  • Pomocny post
    Poziom 2  
    Zawsze można przeprogramować Immobiliser albo go wyłączyć tylko do tego jest potrzebny sprzęt Można też stary kluczyk gdzieś tam pod tapicerkę przy montować w pobliżu pierścienia czytającego kod z kluczyka
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Po co przerabiać na nowy klucz jak starą można naprawić - taniej. Nie wiem jak z warsztatami ale kluczykarzy chyba za wielu tam nie ma... W dalszym ciągu uważam, że najtaniej będzie ją naprawić. Warto też spróbować z nowym opakowaniem klucza, może pomóc. Polska mentalność - na klej czy drut wszystko, wywalić immo od razu, a co tam :d
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Czy to tylko problem z przekreceniem na pierwsza pozycje czy na kazda z pozycji stacyjki?
    Mialem niedawno takowy problem z autem klienta i okazalo sie ze auto zostalo udezone w kolo na postoju co delikatnie uszkodzilo mechanizm blokujacy kierownice co w efekcie zatrzymywalo stacyjke przed przekreceniem.
    To tylko takie spostrzerzenie- ja tez bym nie wymienial jak mowi reszta.
    W najgorszym wypadku wymiana zapadek co wychodzi na groszowe sprawy.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    w temacie nie widze informacji o ewentualnym posiadaniu drugiego kluczyka. Stary klucz może być już wytarty i może pomóc w tej sytuacji użycie drugiego rezerwowego który powinien być w zestawie. błache spostrzeżenie ale może być trafne.