Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ECU EDC16 C8 - ma jakąś blokadę przed czytaniem ?

13 Kwi 2011 23:32 3986 7
  • Poziom 9  
    Chodzi mi o blokadę przed zgraniem mapy przez EOBD za pomocą Galletto 1260 ?

Pytam, bo mam problem z taki ECU. Połączenie po wybraniu Alfa Romeo 1.9 JTD EDC16 C8 CF3 owszem nawiązuje. Nawet pobiera info o hardware i software ecu. Potem chwilę się zwiesza i wypisuje "Driver no EDC16C8 - change driver. Errore end".
    Co jest oczywistą bzdurą, bo to jest na 100% EDC16C8.
    A! Wcześniej mam komunikat "UWAGA JEŚLI NIE MASZ KOMUNIKACJI PRZEZ PIN 7 (K-line) W GNIEŹDZIE OBD2 PODŁĄCZ "K-line" DO PINU 25 W ECU"

Trzeba go jakoś przygotować przez czytaniem lub zapisem za pomocą Galletto 1260 ? Czy chodzi o podłączenie K-line do pinu 25 ?

• Poziom 34  
    Masz jaja żeby taki sterownik takim sprzętem traktować.
  • Poziom 9  
    damdam napisał:
    Masz jaja żeby taki sterownik takim sprzętem traktować.

Przecież nie chcę zapisywać do ECU tylko chcę przeczytać.
    "Trzeba być twardym nie miętkim". Niektórzy grają w pokera przepuszczając cały majątek i żyją ;)

A wracając do tematu z odległego świata OT, to wiesz może co jest przyczyną tego problemu ? Nie wydaje mi się, że jest to ewentualny brak połączenia pinu 7 EOBD2 z pinem 25 ECU, bo też ELM327 by nie działał.

• Poziom 34  
    Ja bym wyszarpał ECU i na stole spróbował.
  • Poziom 19  
    Najlepsze rozwiązanie to ecu na stół i BDM. Bo galeciak z chin słynie z takich i innych niespodznianek. Są też inne programatory do ecu przez obd.
  • Poziom 9  
    W sumie bezpieczniej na stole ale szarpać się z tym tylko z ciekawości i dla zabawy (?). Zastanawiam się jeszcze czy aby nie kupić ECD Flasher-a. Ten podobno nie ma takich problemów, pracuje przez OBD, a ceny tego nie są z kosmosu (oczywiście myślę tutaj o cenie dla narzędzi służących do zabawy ;))
  • Poziom 19  
    Osobiście tego nie testowalem. I rzadko sie sugeruje opisami podróbek.
  • Poziom 27  
    Na aucie nigdy nie udało mi się go przeczytać . W całej swojej karierze miałem 3 razy taki sterownik w ręce na stole czytał się zawsze Dlaczego tak nie wiem, nie próbowałem dojść do tego