Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia E52 - ładuje, ale się nie włącza

14 Kwi 2011 08:28 9214 20
  • Poziom 14  
    Witam!
    Otrzymałem do naprawy Nokię E52 domniemanie z padniętym softem. Po postawieniu JAFem telefon częściowo wstał. A mianowicie - po podłączeniu ładowarki słychać dźwięk ładowania. Po naciśnięciu włącznika - ekran podświetla się delikatnie na niebiesko, a potem na biało, po czym się wyłącza. Flashowanie przebiega bez żadnego problemu. Co robić? Z góry dziękuję za podpowiedzi.
  • Poziom 23  
    Wygrzej rapa i gazoo. Po tym wgraj soft jeszcze raz. Tel w ogóle nie reaguje jak się go włączy bez ładowarki? Jeżeli tylko wibruje to możesz podmienić n3301. Na 10 sztuk 1 wstaje po wymianie tego elementu.
  • Poziom 21  
    Zanim zaczniesz cokolwiek wygrzewać sugeruję użyć zamrażacza w sprayu (o ile posiadasz - a warto go mieć).
    Jeżeli po schłodzeniu samego RapuYama telefon się uruchomi trafiłeś na sztukę z wadliwym HW.
  • Poziom 14  
    .:aspire:. napisał:
    Wygrzej rapa i gazoo. Po tym wgraj soft jeszcze raz. Tel w ogóle nie reaguje jak się go włączy bez ładowarki? Jeżeli tylko wibruje to możesz podmienić n3301. Na 10 sztuk 1 wstaje po wymianie tego elementu.

W tym rzecz, że telefon normalnie reaguje zarówno na włączenie, jak i na ładowarkę. Po podłączeniu ładowarki jest charakterystyczny dla Nokii sygnał, gdy naciskam włącznik, telefon zawibruje, podświetla się ekran, po czym się wyłącza. Tuż po wgraniu softa telefon normalnie się odpalił, jednak podczas logowania do sieci wyłączył się i teraz jest tylko to, co opisałem.

PS. Właśnie schłodziłem RAPa, telefon dalej ma ten sam objaw.
  • Poziom 35  
    Przeflashuj telefon ponownie po FBUS.
  • Poziom 23  
    Masz możliwość zrobienia self testu? Jeżeli tak to zwróć uwagę czy nie ma przypadkiem security_test na fail. Podczas włączania masz logo "Nokia"?
  • Poziom 14  
    Masz możliwość zrobienia self testu? Jeżeli tak to zwróć uwagę czy nie ma przypadkiem security_test na fail. Podczas włączania masz logo "Nokia"?

Nie, logo Nokii się nie pojawia. Na Youtube wrzuciłem film pokazujący mój problem, może to komuś rozjaśni całą sprawę. :)

Link

Dodam, że telefon zostaje już w takim stanie, nie wyłącza się. Po podłączeniu ładowarki słychać sygnał ładowania, ale ekran nadal tylko się podświetla. Soft stawiany JAFem, RAP zamrażany i grzany, nadal bez efektów.
  • Poziom 23  
    Klasyka E52. Jeżeli się nie wyłącza to masz uszkodzony LCD. Ewentualnie złącze lub któryś z filterków. Tel jest ogólnie sprawny tylko nie wyświetla treści. Takich sztuk z identyczną usterką naprawiam dziesiątki tygodniowo.

• Poziom 29  
    Jakimi plikami fleshowales telefon? Eno plik tez wgrales, wyglada mi na zla kalibracje
  • Poziom 14  
    Klasyka E52. Jeżeli się nie wyłącza to masz uszkodzony LCD. Ewentualnie złącze lub któryś z filterków. Tel jest ogólnie sprawny tylko nie wyświetla treści. Takich sztuk z identyczną usterką naprawiam dziesiątki tygodniowo.

Ale czy przy uszkodzeniu LCDka normalne jest, że nic nie słychać i nic nie da się na nim robić? (tzn zamiera, ekran ciemny i tyle, nie loguje się do systemu) Czy po wymontowaniu ekranu powinien wystartować?
  • Poziom 23  
    He właśnie co do dźwięku to e52 maja tak że w zależności od softu podczas włączania jest niewydawany. Daję sobie głowę uciąć że w ciemnym pomieszczeniu jak załączysz fona to podświetli się klawiatura. Ewentualnie zakryj czujnik światła.

Lub możesz też zrobić teścik że jak podłączysz go do kompa via usb to zacznie wyszukiwać sterowniki. To wszystko świadczy że tel żyje i ma się dobrze :) Tylko że nie wyświetla nic na LCD.
  • Poziom 14  
    He właśnie co do dźwięku to e52 maja tak że w zależności od softu podczas włączania jest niewydawany. Daję sobie głowę uciąć że w ciemnym pomieszczeniu jak załączysz fona to podświetli się klawiatura. Ewentualnie zakryj czujnik światła.

Lub możesz też zrobić teścik że jak podłączysz go do kompa via usb to zacznie wyszukiwać sterowniki. To wszystko świadczy że tel żyje i ma się dobrze :) Tylko że nie wyświetla nic na LCD.

No i tutaj niestety nie jest tak jak mówisz. Telefon nie wyłącza się, ale klawiaturki za nic nie może zapalić, nawet w totalnie ciemnym pomieszczeniu. Po podłączeniu USB - jest wykrywana jako "Nokia USB ROM" i "Nokia USB Flash Generic" przez ok. 10 sekund, potem tryb się wyłącza i słychać coś w stylu sygnału ładowania. Dziwna sprawa...
  • Poziom 23  
    Nom, dziwne że klawiaturka nie działa. A co do usb to podłącz go kiedy fon jest włączony bo zapewne robisz to na wyłączonym.

Może zacznij od rozebrania fona. Sprawdź czy nie jest zalany. Sprawdź zetki od lcd'a.
  • Poziom 14  
    Chyba dotarłem do sedna sprawy. Telefon był już przez kogoś rozbierany i ma ukruszony jeden układ.

Nokia E52 - ładuje, ale się nie włącza

Ktoś może mi powiedzieć, za co jest on odpowiedzialny?
  • Poziom 40  
    Ma on oznaczenie Z7523 i jest to jakiś filtr 850/900 MHz w sekcji RF. Ten wycięty ekran to właśnie zasięg.
    Za włączanie on nie odpowiada ( nie ma nic wspólnego ).

Dodano po 1 [minuty]:

Moim zdaniem naprawa tego fona jest nieopłacalna. Do wymiany płyta główna.
  • Poziom 23  
    O ile dobrze widzę to Z7523. On nie ma zbytnio wpływu na włączanie się telefonu. Jest to Przełącznik pasm 850/900mhz. Co do problemu to twój tel jest cały czas w local mode, dlatego jest wykrywany jako Nokia USB ROM. Do tego nie wyświetla treści na LCD. Jak uda ci się to ogarnąć to pozostaje ci wymiana wyżej wymienionego elementu. Ogólnie ten tel musiał robić jakiś pan z komisu co nie ma zbytnio pojęcia o telefonach. Tych ekranów nie wolno zdejmować bez odpowiedniej wiedzy, a jeżeli już to trzeba je z powrotem przylutować bo maja wpływ na działanie telefonu.
  • Poziom 14  
    Heh, tak czułem, że to jakiś bubel. ;] Ekran z tyłu również jest wyrwany, więc ktoś już nieźle się do niego dobierał. A przed chwilą wydarzyło się coś ciekawego! Telefon załączył się, pojawił się napis "Nokia", zagrała muzyka startowa...i koniec! Wyłączył się i znowu dzieje się to, co wcześniej. Pierwszy raz natrafiam na tak dziwny przypadek...
  • Poziom 23  
    Ogólnie tel uszkodzony mocno mechanicznie. Jak masz cierpliwość, dawcę części i wiedzę to ogarniesz go. Ogólnie to proponuje ci olać to i kazać klientowi iść do poprzedniego majstra po zwrot kasy za zniszczoną płyte... Ja na takie coś bez zastanowienia unieważniam gwarancje.
  • Poziom 14  
    Cóż, koledzy, dziękuję Wam bardzo za pomoc, zamówiłem już drugą E52 w okazyjnej cenie, bo nie mam na razie cierpliwości i czasu do tego gruchota. :) Szkoda by było tą marnować, bo naprawdę wygląda jak nówka, do tego ma bardzo dobrą baterię (testowana w E63), no i sprawny mimo wszystko wyświetlacz, który przyda mi się do drugiej. To co zostanie, złożę do kupy i oprawię w ramkę. :P Pozdrawiam!
  • Poziom 21  
    Tych ekranów nie wolno zdejmować bez odpowiedniej wiedzy, a jeżeli już to trzeba je z powrotem przylutować bo maja wpływ na działanie telefonu.
    Proszę powiedz jaki wpływ na działanie telefonu ma brak ekranów? Oczywiście poza faktem że nie spełniają swojej funkcji izolacyjnej.
    Ciekaw jednak jestem na co w praktyce będzie przekładał się fakt ich braku na płycie?
  • Poziom 23  
    Zasięg, procesor zakłóca pracę PA oraz samej anteny. Sam telefon będzie też zakłócał prace innych urządzeń.