Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NanoStation2 zarządzanie jako mostkiem

14 Kwi 2011 10:31 953 2
  • Poziom 12  
    Witam, z głupoty przestawiłem sobie to urządzenie z trybu pracy "router" na "bridge" i utraciłem możliwość zarządzania. Jako mostek jest ono przezroczyste dla mojego komputera. Mogę się połączyć z moim ISP zmieniając MAC karty w komputerze na taki, który był zapisany w NS2, dostaję wtedy IP zewnętrzne, bramę i DNSy ale internet mimo wszystko nie działa. Próbowałem także podłączyć NS2 na stałym IP z grupy 192.168.1.x ale logowanie do niego na IP:192.168.1.20 - takim jaki był, także nie działa, pomimo błyskawicznego połączenia.
    DHCP w mostku nie działa - nie mogę podłączyć się na AUTO.
    Zalogowanie od strony zewnętrznego IP (kiedy połączony jestem z ISP), choć są pingi, także nie jest możliwe.

Co zrobić w tej sytuacji? Czy naprawdę nie ma sposobu aby zarządzać tym, kiedy jest w trybie "bridge"? Dodam, że mam bardzo utrudniony dostęp do urządzenia i przycisku "reset" :(
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 17  
    sprawdź programem ubnt discovery - dostępny na stronie producenta
  • Poziom 12  
    Udało się skonfigurować po zdjęciu z dachu, twardym resecie i to dopiero na kompie kumpla.
    Nie polecam nikomu grzebania w tym czymś jak nie ma potrzeby.