Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dzielenie łącza, blokada routera

ironbyq 14 Kwi 2011 11:18 1896 3
  • #1 14 Kwi 2011 11:18
    ironbyq
    Poziom 9  

Witam. Mam problem z dzieleniem internetu poprzez router. Mam w krakowie sieć osiedlową.
    Mam adres mac laptopa zarejestrowany w isp

Kupilem router tplink TL-WR340G. Ustawiłem klonowanie mac z karty w laptopie. Ładnie pobrało mi wszystkie ustawienia i

router się połączył z WANem. W opcjach routera mam narzędzie diagnostyczne do pingowania i tracert. Pinguje np onet.pl i

ładnie chodzi. DNS działa TTLe sa na poziomie 50 kilka, więc admin ich nie przycina do jedynki. Konfiguruje LAN na

routerze. Wyłączyłem zapore, filtrowanie po mac i po ip. Podłączyłem mojego lapka do routera i połączył się z siecią,

Komputer polaczyl sie z siecia ale internetu nie ma. Dzieje sie tak na lapku z Win7 oraz na innym lapku z winXP. Z lapka

jak pinguje "ping www.onet.pl" to ładnie odpowiada, TTLe są wysokie 50 kilka. Tracerty też. Zapora wyłączona. GG, Skype się

nie łączy, przegladarki nie działaja. Router sprawny (sprawdzałem). To chyba nie wina DNS, bo inne programy tez nie łącza

sie z netem.

1. Admin filtruje mac -> Ustawione klonowanie mac
    2. Admin nie obniza TTL
    3. Czy admin stosuje jakies inne sztuczki (chce pieniacdze za aktywacje routera oraz dodatkowo za jego konfiguracje), czy

tez musze cos u siebie ustawic.
    4 Pomocy proszę :)

• #2 14 Kwi 2011 11:22
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

Możesz mieć TTL na pakietach wychodzących, np blokadę na połączeniach TCP tylko pakiety SYNC

Spróbuj ustawić w windowsie w rejestrze TTL na 129 (domyślne 128), gulgaj "TTL XP change", reboot XP po zmianie rejestru.

• #3 14 Kwi 2011 18:34
    ironbyq
    Poziom 9  

Dziekuje za pomoc, problem rozwiazany - zmienilem default ttl na 129 i smiga :)))

• #4 14 Kwi 2011 19:26
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

Jedyna wada tego rozwiązania że telefonu komórkowego do routera nie podłączysz bo nie ma jak ustawić TTL-a, ani innych urządzeń jak rejestratory np.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME