Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[DELL LATITUDE E6510] migające podświetlanie matrycy, przygasa, rozjaśnia się

14 Kwi 2011 12:50 2715 2
  • Poziom 2  
    Witam,
    Problem jest taki ze matryca nieraz mi przygasa nawet podczas pracy, pisania na klawiaturze.. po prostu samoczynnie robi się ciemniejsza, nieraz przygaśnie rozjaśni się i znowu przygaśnie i tak zostanie, a nieraz na odwrót nagle mi się rozjaśni. Wtedy muszę ja rozjaśnić klawiszem Fn+ rozjaśnianie i jest ok. Nie wiem czy to jest problem z samą matryca lub innym odpowiedzialnym za to podzespołem czy może w dellu jest jakiś program który ustawia mi jasność matrycy w zależności od światła (takie domysły), ponieważ nieraz jak go zostawię i matryca była na maxa rozjaśniona po tym jak ekran się wyłączy a ja znowu powrócę do pracy matryca jest przyciemniona i znowu muszę ręcznie ja rozjaśniać. W opcjach zasilania mam ustawione żeby matryca była podświetlona na maxa. Notebook jest nowy kupiony w styczniu. Co może być nie tak?
  • Poziom 16  
    Podświetlenie wariuje tylko gdy coś robisz czy jak lapek sam sobie stoi na stole to też? złącze zasilania nie jest luźne nie grzeje się lub kabelek nie jest przerwany,
    Być może inverter pada, lub coś przed nim należało by sprawdzić czy napięcia wchodzące na inverter są stałe
  • Poziom 19  
    Z tego co piszesz wygląda że to inventer padł koszt wymiany ok 80zł, chyba że sam to zrobisz to ok 40-50zł zakup inventera, wymień inventer na 90% to jest przyczyną