Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samoczynne wyłączanie się świateł postojowych w Iveco Daily z 2009 roku.

14 Kwi 2011 13:22 5260 2
 • Poziom 9  
  Pilnie poszukuję informacji lub jakiegokolwiek schematu świateł postojowych, mijania i oświetlenia tablicy rejestracyjnej w Iveco Daily rok produkcji 2009.
  Po wymianie żarówek w autoryzowanym punktcie naprawy samochodów, wymieniono mi (jak twierdzą mechanicy) żarówki od świateł postojowych w lampie tylnej. Po odebraniu samochodu, światła działały dwie godziny. Od tego czasu nie mam świateł postojowych, mijania i oświtlenia tablicy rejestracyjnej ani z przodu ani z tyłu. Światła te, po włączeniu zapalają się przez ok. 1 sekundę i gasną z przodu również.
  Ktoś powiedział mi, że w Iveco Daily jest system wyłączający dla zabezpieczenia przed poważną awarią całą sekcję w przypadku przekroczenia mocy którejś z żarówek świateł postojowych, albo np. zwarciem.
  Być może, bo usunąłem po jednej z (5 Wat) żarówek postojowych z lampy tylnej (bo były po dwie w lewej i tylnej lampie) i światła działały poprawnie, ale dlaczego gaśnie również oświetlenie tablicy rejestracyjnej ?. Z resztą po dwóch godzinach znów światła przestały świecić.
  Bardzo proszę o jakąkolwiek informację na ten temat, bo we wspomnianym serwisie chcą wymieniać całą instalację za 6 500 zł.
 • Pomocny post
  Poziom 12  
  Ten samochód ma system kontroli mocy oświetlenia .Prawdopodobnie są założone żarówki nieodpowiedniej mocy ,lub jest upływność prądu do masy przez przetarcie izolacji przewodów zasilających żarówki.Chcąc to sprawdzić musisz wyciągnąć żarówki z obwodu który się wyłącza ,jeżeli to nie pomoże to pozostaje kontrola przewodów . W ostateczności naprawa lub wymiana modułu zasilającego światła.Kontrola w czasie jazdy lub na zapalonym silniku.


  [/GVideo]
 • Poziom 39  
  Zmień warsztat, kontrola wykrywa zbyt duży pobór prądu. Szukaj w tylnych lampach i wiązce na ramie.