Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
RenexRenex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

geforce galaxy 6600 256mb pasy na monitorze

14 Kwi 2011 15:52 1389 7
  • Poziom 9  
    Witam
    ostatnio bez powodu wyskoczyły mi pasy na monitorze (pionowe) i do tej pory nie moge się z tym uporać podczas włączania pierwszy obraz ktury się pokazuje brak na nim pasuw drugi obraz tam gdzie zlicza ramy itp. pasy są trzeci obraz tam gdzie szuka płyty np. z windows pasów niema no i jak już się zaczyna ładować windows to pasy są bardzo intensywne i tak już cały czas na puslpicie obraz jak by w negatywie wszustkie kolory pomieszane i wogóle

specyfikacja PC
    windows XP Sp 3
    procesor intel pentium 4 3.00ghz
    płyta główna chyba msi nie jestem pewny na 100%
    ram ddr 2Gb
    karta dzwiękowa 5;1
    dysk sata wd 250gb
    nagrywarka DVD
    zasilacza 500w
    no i ta felerna karta gf 6600

sprzęt stary i słaby ;) ale mi wystarcza

prosiłbym o jakie kolwiek rady

Pozdrawiam!!!
  • RenexRenex
  • Poziom 43  
    Karta jest uszkodzona - wymiana.
  • RenexRenex
  • Poziom 9  
    ale jak się mogła uszkodzić bo napewno się nie przegrzała bo wiatrak ma wielki i nie była nigdy podkręcana bardzo mało na niej grane więc jak się mogła sama od siebie uszkodzić może to wina biosa raczej?
  • Poziom 14  
    To raczej nie jest wina biosu systemowego, proszę sprawdzić kartę pod innym monitorem, może masz uszkodzony kabel (DVI,VGA) idący od karty do monitora. Karta mogła się przegrzać również w przypadku niesprawnego działania układu chłodzenia. Jak masz możliwość to sprawdź jeszcze jaka jest temperatura na układzie graficznym.
  • Poziom 9  
    na 2 monitorach była sprawdzana i to samo niemam jak sprawdzic temperatury na 'dotyk' jest zimna nawed po długim działanu komputera
  • Poziom 38  
    Karta jest już leciwa, bardzo prawdopodobna jest korozja (utlenienie) lutów pod układami BGA - rdzeń lub pamięci. Po opisie artefaktów sądzę, że uszkodzenie dotyczy rdzenia karty.

Naprawa nieopłacalna.
    Wygrzanie karty mogłoby pomóc, ale krótkotrwale.
  • Poziom 9  
    ok spróbuje tak zrobić
  • Poziom 38  
    Tak czyli jak?

Jeśli myślisz o wsadzeniu jej do piekarnika, to źle odczytałeś mój post!

Stacja lutownicza na gorące powietrze albo w ostateczności opalarka i duża ostrożność + osłona termiczna, ale nigdy piekarnik.