Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki typ szczotek do silnika pralki Polar PDT 812

janhen 14 Kwi 2011 16:50 2565 5
  • #1 14 Kwi 2011 16:50
    janhen
    Poziom 21  

Witam
    Pralka sprawna ,działa ale ma już ok. 7 lat i uważam że najwyższy czas by wymienić już szczotki w silniku . Nie wiem jaki typ szczotek a chciałbym je wcześniej kupić i dopiero wymienić aby uniknąć uszkodzenia silnika i programatora . Na który bok należy pralkę położyć by nic się nie uszkodziło? Czy na lewy bok lub na tył ?
    Pozdrawiam

0 5
  • #2 17 Kwi 2011 21:54
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

janhen napisał:
    Na który bok należy pralkę położyć by nic się nie uszkodziło? Czy na lewy bok lub na tył ?
    Pozdrawiam

A jest ścianka z tyłu którą można odkręcić?
    Zdemontuj szczotki i z nimi udaj się na zakupy.

0
  • #3 17 Kwi 2011 22:37
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Dobra rada : przed kładzeniem pralki na jakikolwiek bok wyjmij szufladę pojemnika proszku, uchroni to elektronikę i inne elementy elektryczne przed zalaniem wodą .

0
  • #4 17 Kwi 2011 23:28
    janhen
    Poziom 21  

Witam
    Dzięki za zainteresowanie i rady . Pytałem o typ szczotek dlatego że kupując w ostatnim czasie różne części do sprzętu AGD sprzedawano mi niewłaściwe i miałem z tym kłopot.
    Sprzedawcy twierdzili że to na pewno oryginalne . Ostatnio min. pedał do maszyny i wirnik do silnika napędu TUR i wszystko musiałem przerabiać . A niedawno serwisant założył niewłaściwe szczotki do silnika pralki Bosch . Pralka wykonała jeden cykl prania i spalił się silnik oraz programator . Łączny koszt naprawy wyniósłby ponad 1500 zł a więc katastrofa i następny poważny problem . Dalej szukam typu lub adresu sklepu gdzie będę mógł kupić te oryginalne szczotki . Pozdrawiam

0
  • #6 18 Kwi 2011 20:30
    janhen
    Poziom 21  

Witam
    Dziękuję koledze za przesłany link . Napiszę tam z zapytaniem o oryginalne szczotki . Pozdrawiam

-1