Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karcher k2.91 pulsacyjna praca myjki przed naciśnięciem spustu

14 Kwi 2011 17:13 14548 11
  • Poziom 2  
    Witam.
    Mam problem z myjką Karcher k2.91 po podłączeniu wody, napięcia i włączeniu myjka pompuje wodę normalnie ale przychodzi moment, że powinna przestać a ona po prostu włącza się i wyłącza. Trwa to cały czas po naciśnięciu spustu. Myjka działa normalnie ale po zwolnieniu powraca do tego samego stanu.
    Nawet wskutek tej pulsacji drga
    Proszę o pomoc.
    Z góry dzięki.
  • Poziom 32  
    Miałem kiedyś identyczną sytuację w myjce i przyczyną był silny kamień na czujniku ciśnienia. Blokował on wejście i czujka myślała, że jest cały czas wciśnięty spust i tak pulsacyjnie działa. Powiem tak: wszystko co się da do rozebrania i wyczyszczenia. Ja rozbierałem całą pompkę. Trzeba tylko uważać, żeby nie pogubić sprężynek, śrubek i podkładek i poskładać we właściwej kolejności. Po wyczyszczeniu działała jak nowa.
    P.S. Przy takim działaniu powinien Ci się silnik szybko grzać, więc radziłbym nie używać w takim stanie.
  • Poziom 43  
    Masz nieszczelności w układzie, uszkodzony czujnik, zacierający się trzęsień czujnika cisnienia. Albo zużyta myjka dająca za małe ciśnienie.
  • Poziom 2  
    kkknc napisał:
    Masz nieszczelności w układzie, uszkodzony czujnik, zacierający się trzęsień czujnika cisnienia. Albo zużyta myjka dająca za małe ciśnienie.

Myjkę kupiłem w czerwcu 2010 i nie była zbytnio używana wszystko zaczęło się po zimie jak wyjąłem ją z piwnicy to zaczęła się tak zachowywać dziwnie
  • Poziom 43  
    Kolego to zwykłe, badziewne ustrojstwo prosto z marketu tyle, że firmowane przez znaną markę. Sprzęt profesjonalny tej firmy ma jeszcze jedno zero z tyłu ceny. Dziwię się tobie ze zaśmiecasz tak szanowne forum takimi postami skoro masz ten sprzęt na gwarancji!!! Liczysz na to, że ktoś z tego forum weźmie ten sprzęt i zawiezie na serwis a po wszystkim odstawi ci na miejsce wyręczając cię od tak ciężkiej pracy?
  • Poziom 2  
    kkknc napisał:
    Kolego to zwykłe, badziewne ustrojstwo prosto z marketu tyle, że firmowane przez znaną markę. Sprzęt profesjonalny tej firmy ma jeszcze jedno zero z tyłu ceny. Dziwię się tobie ze zaśmiecasz tak szanowne forum takimi postami skoro masz ten sprzęt na gwarancji!!! Liczysz na to, że ktoś z tego forum weźmie ten sprzęt i zawiezie na serwis a po wszystkim odstawi ci na miejsce wyręczając cię od tak ciężkiej pracy?
    Problem jest taki że rozebrałem tą myjkę bo myślałem że sam dam radę naprawić gdyż jestem elektrykiem rozebrałem na części przedmuchałem sprężarką i nie pomogło .
    sprawdziłem gdzie jest serwis karchera wyszło że najbliższy jest 45km pewnie na miejscu by mi nie naprawili a jeździć dwa razy to już koszt a w sumie to też nie mam za bardzo czasu praca i myślałem że ktoś mi tu pomoże
  • Poziom 13  
    eugen1982 napisał:
    Witam mam problem z myjką karcher k2.91 po podłączeniu wody i napięcia i włączeniu myjka pompuje wodę normalnie ale przychodzi moment że powinna przestać a ona po prostu włącza się i wyłącza i trwa to cały czas po naciśnięciu spustu myjka działa normalnie ale po zwolnieniu powraca do tego samego stanu nawet wskutek tej pulsacji drga
    proszę o pomoc z góry dzięki

I co w tym dziwnego, ciśnienie spada w wężu to się włącza jak napompuje to wyłącza... Żeby nie spadało musi być super szczelność.
  • Poziom 9  
    Jak myjka Karcher 2.91 pulsuje to może być nieszczelna pompa ale lepiej zadzwonić do serwisu Karcher . :D
  • Poziom 19  
    Koszt wysłania myjki do serwisu kurierem to całe 20zł. To się chłopie wykosztujesz...
  • Poziom 13  
    wyślij do serwisu! w tych myjkach to chyba tylko obudowa się nie psuje-pracowałem w serwisie. Po powrocie z serwisu to ja bym ją na twoim miejscu sprzedał na allegro... masz szanse 50:50 że w przyszłym roku będzie działać... Najtańsza amatorska dobra myjka karcher to k5.55. Pozdr!
  • Poziom 2  
    pantera2233 napisał:
    wyślij do serwisu! w tych myjkach to chyba tylko obudowa się nie psuje-pracowałem w serwisie. Po powrocie z serwisu to ja bym ją na twoim miejscu sprzedał na allegro... masz szanse 50:50 że w przyszłym roku będzie działać... Najtańsza amatorska dobra myjka karcher to k5.55. Pozdr!

Myślę że będę jej używał do chwili aż przestanie dawać ciśnienie do lancy a jak siądzie pompa to w krzaki pozdro