Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja pod multiroom cyfry

14 Kwi 2011 18:48 3518 4
  • Poziom 9  
    Witam,
    Czytałem długo i uważnie tematy na forum, ale uznałem, że lepiej się upewnić:
    Szykuję się do zakupu Cyfry+ z multiroomem (narazie interesuje mnie sd nie hd).
    I wymyśliłem sobie taką instalacje, żeby w dwóch miejscach w domu niezależnie oglądać kanały i z cyfry i fta z dwóch satelit. Czy jest poprawna? Na co zwrócić szczególną uwagę tzn. jakie konwertery twin, czy taka antena wystarczy, czy wydawać kasę na jakiś super kabel koncentryczny z uwagi na długość instalacji- czy wystarczy średniej jakości. I odnośnie dekoderów: Czy pace'a lub strong mogą być? Tzn wiem, że obsługują diseqc, pytam o to jak ze stabilnością, i czy nie są "mułowate". To moja pierwsza przygoda z tvsat więc lepiej zapytać o wszystko niż potem sobie pluć w brodę:)
    Z góry dziękuję
    Instalacja pod multiroom cyfry
  • Poziom 28  
    Rozwiązanie z DiSEqC poprawne.
    Co do kabla lepiej od razu zastosować lepszej jakości.
    Jeśli chcesz dzielić C+ i mieć dwie satelity do tego celu lepiej zastosować dekodery kupione na wolnym rynku.
  • Poziom 9  
    Dzięki za ocenę wprawnym okiem, teraz wybieram sprzęt. Wiadomo, że nie chce kupić najdroższych "zabawek", ale takie które jakiś czas mi posłużą, i będzie opcja w miare bezbolesnej migracji do hd kiedyś. Sprzęt wybrałem taki:
    antena:Triax 100TD - wydaje mi się, że według waszych opinii ta jest ok?
    konwertery: MTI TWIN AP82-T2F lub INTERSTAR Twin GI-202 który lepszy? a może
    jakiś inny?
    diseqc: Golden Interstar GI-211 lub DiSEqC DSP210 który z nich przy takiej antenie
    dekodery: na teraz strongi, te które orginalnie daje cyfra.
    kabel: tutaj nie wiem kompletnie, dużo strasznie tego- podpowiedzcie jakiś
    Teoretycznie dane mogę sobie czytać i wiedzieć niby co lepsze co nie, ale jak się życie ma do teorii to wiadomo, więc pytam praktyków o opinie
  • Poziom 28  
    Sprzęt Golden Interstar i antena może być.
    Przewód np TRISET-113. 25m do dekodera to sporo ale dekodery cyfry nie powinny mieć problemów z sygnałem.
  • Poziom 9  
    Witam,
    Instalacja założona zgodnie ze schematem i wszystko działa:)
    Jedyne odstępstwo od porad to to, że zastosowałem przewód rg6.
    Jeszcze raz dzięki za wszelkie uwagi
    Temat zamykam