Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A6 2002r 1.9 TDI C5 zmiana licznika brak PIN'u

14 Kwi 2011 19:01 12604 19
  • Poziom 14  
    Witam, problem jak w temacie. Nie mogę odczytać PIN'u w oryginalnym liczniku. Posiadam VAG TACHO 2.5 kupione na alledrogo. Mam drugi licznik i jak go podłączę do autka to PIN mogę odczytać, ale nie mogę zaprogramować kluczyków. Co robię nie tak?? Dla obu liczników wybieram typ Magnetti Marelli Audi M73 v2. Dodam jeszcze, że w Passku z roku 2001 z org. licznika bez problemu odczytałem PIN. Pozdrawiam
  • Poziom 40  
    Trzeba zczytać z eepreoma bezpośrednio.
  • Poziom 14  
    A w których komórkach zapisany jest pin??
  • Poziom 32  
    Daj wsad będzie łatwiej
  • Poziom 14  
    Wsad jutro podam, a jeśli już będę miał oba PIN'y to co dalej zrobić aby na nowym liczniku samochód przyjął kluczyki??
  • Poziom 32  
    A nie masz wsadu odczytanego? A po drugie to jeśli masz licznik c5 to w vagtacho masz do wyboru ten właśnie licznik, dlaczego wybierałeś magneti marelli?
  • Poziom 14  
    Jak na razie tylko tyle udało mi się odczytać, to nie wystarczy do odczytania pin'u? Vagtacho wykrył licznik M73, dlatego wybrałem magneti marelli.
  • Poziom 32  
    Z tego co dałeś będzie ciężko bo vag tacho nadpisało jakieś linie. np na początku warning garbate data, a może dalej też coś napisało i pin będzie nie z tych lini co powinien, najlepiej odczytać wsad programatorem
  • Poziom 14  
    Dzisiaj spróbowałem w vag tacho zmienić typ licznika na magneti marelli after 2000 year no i niby pin to 2222. Nie bardzo chciało mi się wierzyć że taki jest pin, ale spróbowałem się zalogować i poszło. Wstawiłem nowy licznik, kodowanie sprawdziłem, później kanał 50, wklepuję pin ze starego licznika i d...... W miejscach gdzie powinien być VIN jest xxxxxxxxx. Czemu tak się dzieje?
  • Admin grupy Samochody
    A nie masz ty czasami immo off?
  • Poziom 23  
    Witam

Może na początek numery liczników- może po tym wszystko się wyjaśni ....

pozdrawiam
  • Poziom 33  
    Co tam się wyjaśni, zero wiedzy i zero doświadczenia.
  • Poziom 14  
    Cytat:

Co tam się wyjaśni, zero wiedzy i zero doświadczenia.

Nie ma to jak obecna elektroda, najlepiej kogoś zjechać i do widzenia. Kiedyś to przynajmniej się czegoś człowiek dowidział z elki a teraz .... ech szkoda gadać. Dla mnie jest rzeczą jasną, że jeśli się czegoś nie wie to się pyta kogoś kto wie. Gdybym wiedział jak to zrobić, nie pytał bym na forum, widocznie kolega Janusz2008 nie grzeszy inteligencją, za to zaraz pewnie też zostanę zjechany, ale swoją drogą nie swędzi mnie 2000 PLN żeby pojechać do serwisu bo tyle mi powiedzieli za wymianę licznika.
    Jak się później okazało, kupione zegary na alledrogo też oszukiwały, więc rozebrałem stare, ustawiłem wskazówki no i jest, przynajmniej na razie.
  • Poziom 2  
    Witam
    Mam mały problem w moim samochodzie. Od roku czasu szwankuje mi wskazanie temperatury, a od tygodnia przestały mi działać wszystkie wskazówki. Mam zakupiony drugi licznik ale nie mogę się do niego zalogować wyciągniętym pinem.
    Teraz trochę danych: Audi A6 C5 2001 (przed lift). Oba zegary to pół-fis Jaeger z białym podświetlaniem, ten sam silnik 2.4 benzyna, automat.
    Stary licznik: 4B0920900K D52, data 19/01/2001 - mogę z niego odczytać pin za pomocą vagtacho 3.01 i zalogować się nim w vagcom3.11
    Kupiony licznik: 4B0920900G D14, data 14/03/2000 - pin odczytany to 130x7 ale przy próbie kodowania kluczy w vagtacho wywala błąd niewłaściwy kod, także w vagcom3.11 nie idzie się zalogować.
    Pin oczywiście wpisuję z 0 z przodu ale nic to nie daje
    W załączniku zapisany wsad z kupionego licznika, może ktoś będzie mógł potwierdzić pin lub podać właściwy.
    Proszę o pomoc, gdyż w tej chwili jadąc autem nawet nie wiem jaką mam prędkość co jest bardzo denerwujące.
    Zdjęcie licznika:
    Dodam tylko, że srebrne ramki na jednym z liczników były doklejane.

Pozdrawiam
  • Poziom 33  
    A nie lepiej i taniej byłoby naprawić oryginalny licznik :?:
  • Poziom 32  
    Jeśli przebieg masz 222000 to pin masz ok, 01xxx
  • Poziom 2  
    Za naprawę mi zaśpiewano 300zł ale to było jeszcze przed tym jak padły wszystkie wskazówki, teraz to może być jeszcze więcej.

Przebieg właśnie taki jest bo sam go ustawiłem tak aby pasował z moim starym licznikiem. Jeżeli pin też jest ok to nie mam pojęcia dlaczego nie mogę się zalogować i cały czas dostaje komunikat o złym kodzie.
    Jakieś pomysły ma ktoś może??
  • Poziom 33  
    Cena za naprawę normalna, tyle to kosztuje. Wskazówki czy padły czy nie to nie ma znaczenia i tak i tak trzeba zaprogramować nową motkę 2j74y HC908 i będzie wszystko działać.
  • Poziom 2  
    Witam ponownie
    Podłączyłem się vagcom do obydwóch liczników. O ile dobrze rozumiem to w starym liczniku mam vin czyli jest to immo3?

A tutaj nowy licznik, który chcę założyć: