Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Buderus Logamax U022-24 K brak zapłonu

m.marcin 14 Apr 2011 19:54 5365 11
    m.marcin
    Level 17  
    Jak już napisałem w temacie totalny brak zapłonu. Nie ma w ogóle iskry zapłonowej. Przewody wysokiego napięcia wraz z elektrodami mają 2,2 kΩ - więc OK. Ciśnienie w układzie 2 bar , temp 20. Dodam jeszcze że sprawdzałem pozostałe czujniki i każdy mieści się w zakresie pomiarowym zapisanym w instrukcji.
    pawel_i
    Level 20  
    Często wyskakuje czujnik przegrzewu.
    Po lewo na górze pastylka przypięta do nagrzewnicy. Pomiędzy wsuwkami jest "cycek" który trzeba wcisnąć po wystąpieniu temperatury powyżej 110stC.
    piracik
    Moderator of Heating systems
    Pompa pracuje? Przykręcając zawór słychać przepływ?

Jakąś awarię wyświetla? (miganie czerwonej kontrolki)

Nie uruchamia się na CO i na CWU, czy może na CWU pracuje?

Jeżeli na CWU pracuje, lub jest nie podłączone to sprawdź sterownik pokojowy. (baterie, kabel) Ewentualnie zastąp go mostkiem.
    m.marcin
    Level 17  
    Tak jak napisałem wcześniej brak zapłonu. Po załączeniu podaję napięcie na wentylator oraz na pompę. Następnie powinien nastąpić zapłon ( na elektrodach powinna pojawić się iskra ) ale w tym miejscu już nic się nie dzieje tylko zgłasza awarię.
    Pytanie : Ten ogranicznik temperatury powinien mieć przejście czy przerwę ?
    piracik
    Skoro zgłasza awarię to może warto zacząć od odczytania co ta awaria oznacza.

Ogranicznik normalnie zwarty.

Dodano po 1 [minuty]:

Opis wskazuje na zatkany komin, lub uszkodzony presostat powietrza.
    m.marcin
    Level 17  
    Komin czysty sprawdzony. Ogranicznik ma przejście. Węże do presostatu czyste , a w trakcie pracy wentylatora styk zwiera. Przy wyłączonym wentylatorze styk rozwarty.
    piracik
    Więc z jaką częstotliwością miga przycisk odblokowujący?

1Hz/4Hz/8Hz

Zamiast od razu opisać wszystkie objawy, wraz z kodem usterki to każesz nam zgadywać.
    piracik
    Mimo wszystko skupiłbym się nad tym presostatem. Sprawdź połączenia kabli jak i same kable.
    Jak wentylator wystartuje można zewrzeć na próbę przewody i sprawdzić czy palnik wystartuje.
    Wnioskuję, że posiadasz instrukcję serwisową i wykonywałeś testy z załącznika.
    Więcej bez obejrzenia osobiście kotła nie mogę powiedzieć.

Sprawdź jeszcze czy faza jest na zacisku L. Często pojawiają się z tym problemy, przeważnie z jonizacją, ale nigdy nic nie wiadomo.
    m.marcin
    Level 17  
    Sprawdzę ciągłość przewodów i dam znać bo na razie to sprawdzałem bezpośrednio na czujnikach.
    Jeszcze jedno - jaka powinna być prawidłowa szczelina pomiędzy elektrodami zapłonowymi ?
  • Helpful post
    piracik
    Od 3 do 5 mm
    m.marcin
    Level 17  
    No i wyszło szydło z worka. Brak ciągłości połączenia od wtyczki płyty głównej do konektora na presostacie. Usterka usunięta , piec funkcjonuje. Dziękuję za pomoc.