Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Układ zabezpieczenia hydroforu 4kW

14 Kwi 2011 19:58 9143 13
  • Poziom 10  
    Witam, mam problem z konkretnym przypadkiem. Chciałem zrobić skrzyneczkę zabezpieczającą hydrofor 4kW. Proszę o podpowiedź w jakiej kolejności, co z czym połączyć. Mam następujące elementy:
    1. Wyłącznik nadprądowy potrójny LEGRAND C 25
    2.Czujnik zaniku faz CZF-310 F&F
    3.Wyłącznik termiczny 6-10A ELMARK
    4.Stycznik HAGER 25A ES420

Układ zabezpieczenia hydroforu 4kW

Dziękuję za pomoc (mogę postawić piwo w Krakowie)
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 43  
    Na wejściu wyłącznik nadprądowy, z niego trzy fazy do stycznika, sterowanego wyłącznikiem ciśnieniowym, dalej termik i do silnika. Kontroler zaniku fazy, można użyć, ale to już ,,kwiatek do kożucha".

PS.Offtop
    Piję kawe, piwa nie lubie a do Krakowa mam 10 000 km .:cry:
  • Poziom 10  
    A czujnik zaniku fazy w którym miejscu wpiąc?
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 35  
    Kolego peter1001, do silnika 4 kW dajesz wyłącznik nadprądowy 25 A? Uważam, że to bez sensu. Przecież tam wystarcza 16A.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    A ja się zapytam kolegów- jakie zadanie ma spełniać (przed czym zabezpieczać i co ma zabezpieczać) wyłącznik nadmiarowy C25 lub inny w tej konfiguracji?
  • Poziom 29  
    Wyłącznik nadprądowy sobie daruj, tą rolę spełni wyłącznik silnikowy, do tego zestawu brakuje styku pomocniczego do wyłącznika silnikowego i bezpiecznika na obwód sterowania.
  • Poziom 26  
    Witam. Kol. peter1001 "powiedz" coś o instalacji;
    1) Jakie masz zabezpieczenie obwodu z którego ma być zasilana pompa? Jaki jest prąd zn. silnika?
    2)Czy masz na tym obwodzie "różnicówkę"?
    3) Ile metrów i jakim przewodem będzie zasilanie pompy? ( Do silnika musisz dać przewód elastyczny; linkę)

Samą skrzynkę skoro chcesz umieścić te ustrojstwa, to następująco;
    1)Zasilanie wpinasz na stycznik i kontroler faz. Jak kontroler faz zasilisz za stycznikiem; to będziesz musiał dodatkowo zainstalować przyciski "załącz" "wyłącz". I załączając mozesz załączyć silnik na dwie fazy.
    Innymi słowy zanik napięcia- pompa nie działa, aż ją załączysz. Wyłącznik ciśnieniowy wpinasz szeregowo z cewką stycznika. Jeśli wytrzymałość styków wył. ciśnieniowego jest wystarczająca dla tego silnika, to można bezpośrednio załączać silnik, a nie stycznik.
    2) ten "termik" to raczej wyłącznik silnikowy i jego możesz dać w dowolnym miejscu (zakładam, że w skrzynce- rozdzielnicy itp.) Nastaw go na prąd znamionowy silnika.
    Czyli zasilasz tak; stycznik + kontroler dalej "termik" i silnik (dla przypadku w którym ciśnieniowy jest włączony w stycznik.
    Ewentualnie tak; stycznik+ kontroler dalej "termik' dalej ciśnieniowy i z niego silnik (gdy ciśnieniowy ma styki na to pozwalające.
    Zapoznaj się z kontrolerem faz, w jaki sposób zasilić przez niego stycznik.
  • Poziom 10  
    1) Zabezpiecznie tego obwodu to "automat" z wkładką 20A
    2) Nie ma różnicówki
    3) Kabel około 15m
  • Poziom 26  
    Witam.
    Cytat:
    Kabel około 15m
    Ale jaki przekrój.
    A prąd silnika?
  • Poziom 10  
    prąd silnika 10A przekrój 2,5mm^2
  • Poziom 26  
    Witam.
    Cytat:
    prąd silnika 10A
    To oryginalny zespół silnik-pompa?
    Ewentualnie sprawdź obroty silnika i pompy (podaj typ silnika)
    Cytat:
    Zabezpiecznie tego obwodu to "automat" z wkładką 20A

Podaj co pisze na "automacie" (np. L20, U20 itp)

Pod tym linkiem masz opis kontrolera;
    http://www.fif.com.pl/produkt/30/364
  • Poziom 10  
    Na automatach jest L20

Dodano po 2 [minuty]:

Co do zespołu silnik-pompa to oryginalny zestaw, ale tabliczka znamionowa jest uszkodzona i można odczyta prąd i moc czynną 4kW
  • Poziom 26  
    peter1001 napisał:
    3) Kabel około 15m

Jeśli to pompka zatapiana to CZF jest jak najbardziej wskazany, a termik niewystarczający.