Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak rozłożyć elektrykę na stropie drewnianym.

bossmax 14 Kwi 2011 22:35 3480 4
  • #1 14 Kwi 2011 22:35
    bossmax
    Poziom 14  

Witam Panowie. Wybudowałem sobie mieszkanie i zamierzam rozprowadzić prąd. Mam strop drewniany a na nim użytkowe poddasze. Nie wiem jaka powinna być kolejność ułożenia przewodów które będą w peszlach? tzn. czy mają być między folia a płytą gk czy między folią a ociepleniem, między belkami stopowymi? Jednym słowem na folii czy pod? W tej pierwszej sytuacji minimalizuję ryzyko uszkodzenia przewodów pzez przykręcany stelaż, bo je poprostu widzę, ale to wiąże się z ochlapaniem jej przez tynkarzy. Proszę o poradę i z góry dziękuję. Pozdrawiam

0 4
  • #3 14 Kwi 2011 22:52
    elektryk83
    Poziom 14  

Kolego jeśli chcesz poprawnie wykonać instalację to wezwij elektryka.W strop drewniani stosuje się peszle trudnopalne a ułożenie przewodu z peszlem powinno wykonać się w sposób bezpieczny od uszkodzenia wkrętem lub stelażem. Pozdrawiam

0
  • #4 14 Kwi 2011 23:13
    retrofood
    Moderator

elektryk83 napisał:
    Kolego jeśli chcesz poprawnie wykonać instalację to wezwij elektryka.W strop drewniani stosuje się peszle trudnopalne a ułożenie przewodu z peszlem powinno wykonać się w sposób bezpieczny od uszkodzenia wkrętem lub stelażem.

A to proste nie jest. Bo nigdy się do końca nie wie, jakiej długości wkręt monterzy ścian akuratnie zastosują, gdy już peszli, ani przewodów nie widać.
    Nie należy też zapominać o utrudnionym odprowadzaniu ciepła z przewodów. O utrudnionym odprowadzaniu ciepła z lamp oświetlenia. Bez odpowiedniego doświadczenia popełnia się całkiem sporo błędów.

0
  • #5 15 Kwi 2011 15:55
    bossmax
    Poziom 14  

Tak się składa że jestem elektrykiem z zawodu. Tylko nie pracowałem jeszcze na stropach drewnianych tylko w przemysłowym przemyśle, gdzie wszędzie był lany beton albo cegła, więc jakieś pojęcie o elektryce mam. Proszę więć bez złośliwych uwag. Pozdrawiam. Temat uważm za zamknięty. Dziękuje

0