Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Pozosta這軼i do komputera jakie?

14 Kwi 2011 22:50 1081 18
  • Poziom 9  
    Procesor:AMD Phenom II X4 955 Black Edition /3.2GHz, 125W, AM3, BOX, rev. C3/
    P造ta g堯wna:ASROCK 870 EXTREME3 AMD 870 Socket AM3
    Pami耩 RAM: A-Data 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 150 z
    Dysk twardy:Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3
    Karta graficzna: HIS Radeon HD6870 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/2xDP
    Zasilacz: OCZ StealthXStream 2 700W 80PLUS

Mam zamiar kupi taki oto zestaw do Gier.
    Z OC dopiero zaczynam ale s康ze 瞠 na takim sprz璚ie p鎩d wszystkie gry.
    Mam nap璠 optyczny,mysz,klawiature.

Moim problemem jest to 瞠 nie wiem jakie pozosta貫 podzespo造 kupi czyli:
    Kart Sieciow,Kart D德i瘯ow Wentylator i jak obudow :)
    Moja kasa liczy 2500z oko這.
  • Poziom 38  
    Karta sieciowa oraz karta d篤i瘯owa jest zintegrowana z p造t g堯wn, ubudowa bez znaczenia, wentylator do obudowy te teoretycznie bez znaczenia, 92 mm lub 120mm w zale積o軼i od wymiar闚 kratek, szukaj taniego i cichego.
  • Poziom 38  
    Ka盥a obudowa ma mo磧iwo嗆 instalacji dodatkowych wentylator闚, 92 czy 120 zawsze jakie s, nie w ka盥ej jednak s one do陰czone, tak wi璚 obudowa jaka tania je郵i nie b璠zie wentylator闚 w zestawie to po prostu dokup sobie.
  • Poziom 38  
    Zasilacz spokojnie wystarczy 600W i to jeszcze z zapasem na drug grafik.
    Nie ma sensu, 瞠by przep豉ca za 700W.

Mo瞠sz jeszcze si zastanowi nad lepszym ch這dzeniem procesora, BOXowe jest dalekie od bycia cichym.

Obudowa byle du瘸 i dobrze wietrzona, b璠ziesz mia gor帷y procesor i kart graficzn - du穎 ciep豉 do odprowadzenia. Np. Cooler Master Elite seria 300.
    Je郵i zasilacz b璠zie u g鏎y to co najmniej 1x120mm na wyci庵 z ty逝, je郵i zasilacz na dole, to co najmniej 2x120mm na wyci庵 z ty逝.
    W obu przypadkach zalecam przynajmniej 1x120mm na nadmuch z przodu - ch這dzenie dysk闚 i 鈍ie瞠 powietrze dla karty graficznej.
  • Poziom 9  
    Chodzi mi o to zeby軼ie mi napisali ile to bedzie kosztowac czyli te karty s ju z p造t g堯wn tak? to tylko wentylatory i obudowa jaka i za ile 瞠by procesor i karta si nie przegrzewa造 ;)
  • Poziom 9  
    czyli to co wy瞠j wypisa貫m + ta 1 obudowa to wszystko?
  • Poziom 38  
    Jaki masz nap璠 optyczny?
    Tak p造ta g堯wna nie posiada kontrolera IDE, tylko SATA.

Karta sieciowa i karta d德i瘯owa s zintegrowane na p造cie g堯wnej.
    Inna sprawa czy jako嗆 d德i瘯u generowanego przez zintegrowan kart d德i瘯ow b璠zie Ci odpowiada.

Obudowy iBox nie polecam (blacha jak w puszce od piwa), ten Modecom te wygl康a mizernie.
    B璠ziesz mie dwa mocno grzej帷e si podzespo造 g堯wne - kart graficzn i procesor. Je郵i we幟iesz obudow tak jak kt鏎a z dw鏂h powy窺zych, mo瞠sz mie problemy.

Wbrew temu, co pisze Uzytkownik19, zar闚no obudowa jak i wentylatory maj bardzo du瞠 znaczenie.

Przeczytaj jeszcze raz m鎩 wcze郾iejszy post...
  • Poziom 17  
    Z obud闚 polecam: http://www.chieftec.eu/index.php?option=com_content&task=view&lang=EN&id=494
    Zalety:
    - poprzeczny monta dysk闚, co umo磧iwia szybki dost瘼 do nich
    - monta bez鈔ubkowy nap璠闚 i dysk闚
    - mo磧iwo嗆 zamontowania du瞠j ilo軼i dysk闚 - 5 szt.
    - mo磧iwo嗆 zapewnienie dobrego ch這dzenia - 12cm wentylator z ty逝 obudowy + 2 wentylatory boczne
    Wady:
    - Najlepiej stosowa kable SATA z ko鎍闚k k徠ow (90 stopni)
  • Poziom 38  
    pacek81 napisa:
    Wady:
    - Najlepiej stosowa kable SATA z ko鎍闚k k徠ow (90 stopni)
    - Cena (275 - 300z)
  • Poziom 17  
    No tak, to minus. Niestety co za co.
  • Poziom 42  
    Ta obudowa jak widz konstrukcyjnie wygl康a jak 鈔edniej klasy Coolermaster Elite (150z max). Je郵i nie wida r騜nicy to po co przep豉ca?
  • Poziom 17  
    Mam kilka tego typu obud闚 (Chieftec) w firmie. Jest naprawd solidna i masywna. Wygl康a mo瞠 jak 鈔edniej klasy ale jest dobrze spasowana i solidna. Co do Cooler Mastera si nie wypowiadam bo nie u篡wa貫m. W firmie u篡wa貫m Modecom闚 Tracer闚 i innych tanich wynalazk闚. Obecnie kupuj tylko Chiefteca, bo oszcz璠zaj mi mas czasu na kr璚enie 鈔ubkami i szarpanie si przy wyci庵aniu dysk闚. Dodatkowo podzespo造 mo積a zamkn望, poniew standardowo obudowa jest zamykana.
  • Poziom 42  
    CoolerMaster te s ci篹kie, solidne i z grubych blach. Mo瞠sz mi wierzy, bo spotka貫m si z kilkoma Elite (jeden nawet za mn stoi). Zdziwisz si, ale raz si spotka貫m z bardzo solidn i cich obudow Tracer. Tak, ten badziewny Tracer! Wida by to jednak wyj徠ek potwierdzaj帷y regu喚. Na serwisie aukcyjnym jest ca造 wachlarz obud闚 CM Elite - wygl康, mo磧iwo軼i ch這dzenia do wyboru do koloru.
  • Poziom 17  
    Ja si wygl康em nie kieruj tylko funkcjonalno軼i, kt鏎a w tym przypadku jest na niez造m poziomie. Cena odstrasza i oczywi軼ie si z tym zgadzam. Przy kupnie obudowy kieruj si te jej szeroko軼i, je磧i chcesz wymieni ch這dzenie na inne ni standardowe - np. na Scythe. Radiatory s bardzo du瞠 i mog nie wej嗆 do niekt鏎ych obud闚.
  • Poziom 38  
    CM Elite ma 185mm szeroko軼i, co z powodzeniem wystarcza nawet na takie klocki jak Fortis.
    Plus dla Chiefteca za odwr鏂on klatk na dyski oraz kana na kable. Plus dla CM za a簑rowy, filtrowany prz鏚. Niczym innym tak naprawd si nie r騜ni.
  • Poziom 9  
    Napisz mi dok豉dnie co mam kupi i jaka cena 瞠by wszystko elegancko dzia豉這
    nic sie nie przegrzewa這.