Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kamera C-CAM8 PAL i nieprzenoszenie składowej stałej przez łącze radiowe

wiktor_m 15 Apr 2011 00:51 1158 0
Tespol
    wiktor_m
    Level 12  
    Mam problem z przesłaniem sygnału wizyjnego PAL poprzez łącze radiowe (składowa stała jest obcinana).

Sygnał z kamery jest standardowy PAL, a jednak coś jest nie tak. Na oscyloskopie nie ma wyraźnych impulsów synchronizacji poziomej, ciężko jest nawet złapać synchronizację na oscyloskopie, ale jest natomiast składowa stała w tym sygnale, zależna od zawartości obrazu. Kamera jest sprawna. Po bezpośrednim podłączeniu do telewizora lub do komputera obraz jest bardzo dobry. Podłączenie tejże kamery poprzez łącze radiowe lub nawet przez zwykły kondensator elektrolityczny już powoduje zanik sygnału i na telewizorze i tak samo na komputerze. Wiem jak powinien wyglądać sygnał PAL, a może są różne standardy PAL?.

Dla porównania, sprawdzałem na oscyloskopie sygnał z innego źródła: aparatu fotograficznego i magnetowidu - sygnał jest taki jak powinien-są impulsy synchronizacji poziomej. Oczywiście sygnał wideo z aparatu i magnetowidu przechodzi normalnie przez łącze radiowe i kondensator elektrolityczny też.

Tu jest dokumentacja do tej kamery.
    http://www.quasarelectronics.com/kit-files/camera-module/d-ccam8.pdf

Proszę o podpowiedź czy to jest normalny objaw? Czy są różne standardy? Jak trafić na właściwą kamerę? Czy nie każdy sygnał wideo można przesłać łączem radiowym? Może trzeba zastosować jakiś układ dla odtworzenia tej składowej stałej po stronie odbiornika radiowego?
  • Tespol