Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ciemny ekran podczas instalacji Windows XP

15 Kwi 2011 07:17 1792 6
  • Poziom 9  
    Witam. Dzisiaj postanowiłem zainstalować ponownie Windows XP. Wszystko było ok...do czasu, gdy miał się uruchomić tryb graficzny instalacji windows'a. Skopiował już te pliki potrzebne do zainstalowania systemu, komputer się zresetował i gdy chce uruchomić się tryb graficzny nic się nie dzieje...komputer chodzi z czarnym ekranem. O co biega? W biosie mam ustawienia

1st: CD-ROM
    2nd: HDD-1
    3rd: HDD-0

Proszę o szybką pomoc.
  • Poziom 43  
    A jeżeli zmienisz ustawienia na 1 - HDD (ten, na którym jest system)? - Pytanie jest "z sufitu", bo kompletnie nic nie wiadomo o sprzęcie (poza tym, że masz jakiś czytnik i jakieś dwa dyski). Podaj pełne informacje dot. konfiguracji oraz wersji systemu (SP) i przyczynie reinstalacji Windowsa.
  • Poziom 9  
    Płyta główna: Asus a7n8x Deluxe
    Procesor: AMD Athlon 1,8Ghz (standardowy)
    Karta graficzna: Nvidia 5500
    Ram: 2GB
    Zasilacz: Q-Tec PSU 400W

Mam jeden dysk o pojemności 40GB (wiem, że mały, ale potrzebuje kompa tylko do internetu). Przyczyną reinstalacji jest to, że wcześniej wymagał aktywacji kopii systemu, lecz przez internet nie mogłem, ponieważ pisało, że nie mam internetu, a telefonicznie wyskakiwał jakiś błąd. Po zmienieniu na 1st: HDD-1 też się nic nie zmienia, system startuje z płyty i ponownie ładuje pliki potrzebne do instalacji i tak może w kółko.
  • Poziom 43  
    Jak są wpięte Cd i dyski (kanały IDE, taśma, zworki)? Tu bym bowiem szukać zaczynał najpierw.
  • Poziom 9  
    Cd-rom i dysk są wpięte poprzez taśmę. Jeżeli chodzi o taśmy to juz próbowałem chyba z 7 bo mam jakieś z innych komputerów i za każdym razem nie działa.
  • Poziom 31  
    Kwestia, na którym dysku instalowałeś system - czy na HDD-0 czy HDD-1 ? Spróbuj czy przestawienie kolejności aby pierwszy był HDD-0 cokolwiek zmieni.
  • Poziom 9  
    Ok. Już działa. Podłączyłem drugą taśmą cd-rom i zmienilem na 1st: Hdd-0. Dzieki