Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Thomson 21ht195 Combo brak lasera DVD w napędzie

15 Kwi 2011 09:05 2780 9
  • Poziom 10  
    Witam, kupiłem tv jak w tytule tylko jest mały problem z odtwarzaczem DVD - brak optyki. Czy ktoś z kolegów się orientuje jaki laser można tam zainstalować?? Przeglądałem różne schematy ale w żadnym nie ma opisu, schematu samego napędu, ewentualnie gdzie można kupić cały napęd?? Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 10  
    czy ktoś może pomóc jak w temacie??
  • Spec od monitorów
    Wrzuć foto. płytki DVD.
    Napisz jaki tam procek i driver.

p.s
    Np. dla procka MT1389DE i drivera AT5669H > głowica KHM-310AAA

lub pisz na serwis Thomsona np. Niemcy
    *bo nie wiem czy serwis w PL jeszcze istnieje
  • Poziom 10  
    Witam, bardzo dziękuję za zainteresowanie tematem, procesor na płycie to SPHE8281A, płyta ma oznaczenia 40-DMM05A-MAF2G.
    Porównywałem same mechanizmy, szukałem na forum rosyjskim i laser, który między innymi współpracuje z tym procesorem i ma podobną mechanikę to soh-dl3ch ale czy to będzie ten??
    TV Thomson 21ht195 Combo brak lasera DVD w napędzie TV Thomson 21ht195 Combo brak lasera DVD w napędzie TV Thomson 21ht195 Combo brak lasera DVD w napędzie TV Thomson 21ht195 Combo brak lasera DVD w napędzie
  • Poziom 43  
    Jednak przeniosłem. Przypuszczam, że tutaj kolega uzyska szybciej zadowalające informacje.
  • Spec od monitorów
    Np. laser z Sony DCX 8809
    Każdy który współpracuje z tym prockiem. Sa w obudowie 256 i 216
    Musisz zobaczyć jaki masz ?

Cytat:
    SPHE8281A (256 pin)=SPHE8202A (256 p),
    SPHE8281D (216 pin)=SPHE8202D (216 p)

Kol. mi podpowiedział ,że są w mini odtwarz.DVD te samochodowe i niestety sąb. zawodne (w trj chwili ma ich na naprawie 8szt i wszystkie maja w tył ten scalak )
    Tak więc chyba wymontowanie lasera to chybiony pomysł? Ale to tylko moja sugestia.
  • Poziom 10  
    Tam jest SPHE 8281A 256p
    TV Thomson 21ht195 Combo brak lasera DVD w napędzie
  • Poziom 10  
    czy nikt nie może pomoc??
  • Poziom 14  
    Witam w kinie domowym EasyTouch ET606 z prockiem SPHE8281AE-U 256pin jest laser PVR502W 24pin (musi być oczywiście tyle pinów ile jest w taśmie u Ciebie bo są jeszcze z 23 pinami) może pasować do Twojego DVD-TV

TV Thomson 21ht195 Combo brak lasera DVD w napędzie TV Thomson 21ht195 Combo brak lasera DVD w napędzie TV Thomson 21ht195 Combo brak lasera DVD w napędzie TV Thomson 21ht195 Combo brak lasera DVD w napędzie

Powodzenia.

Pod sprężynkę podłóż kawałek sztywnej folii podklejonej taśmą dwustronnie klejącą bo może zwierać potencjometry regulacji mocy lasera CD,DVD.
  • Poziom 10  
    Witam, problem rozwiązany. Laser SOH-DL3CH miał problemy z odczytem ale SF-HD65 działa bez problemowo. Napęd musiał zostać oryginalny nie udało mi sie dostać nowego więc nie obyło sie bez małej regulacji prowadnic. Dziękuję wszystkim za udzieloną pomoc. Temat do zamknięcia. Pozdrawiam