Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwnie grające driver'y STX D-800-8-TI

15 Kwi 2011 09:26 1427 5
  • Poziom 16  
    Witam!!!

Ostatnio po dłuższym niesłuchaniu zestawu, w którym mam umieszczone drivery jak z tematu zauważyłem coś dziwnego w ich brzmieniu. Jakaś nieczystość w średnich tonach. Zabrałem się więc za sprawdzanie całego zestawu. Kolumna to bi-amp, midbas stx GDN-30-400-8-SE + D-800-TI. Po "przegwizdywaniu" generatorem zauważyłem, że od 1,2kHz do 2kHz driver wprowadza zniekształcenia i to całkiem spore, gdy moc podawana na niego wynosi około 1W. Objaw ten ma miejsce we wszystkich 4rech sztukach nadstawek, które posiadają zainstalowany ten zestawem głośników. Szczerze to wcześniej aż tak dokładnie nie sprawdzałem tego drivera. Zmieniałem końcówki mocy (na ADS lx500, domyślnie Phonic max500) - bez zmian, wykręcałem tuby - bez zmian, pomijałem zwrotnicę aktywną - bez zmian. Sprawdzając inny zestaw z innymi głośnikami nie ma tego zjawiska. Czy to jest normalne przy tych driverach, czy czas zainwestować w coś innego podobnego np. Selenium D220ti? Czy posiadacze tych driverów mogą się wypowiedzieć na ten temat?
  • Poziom 26  
    Odkręć jedną sztukę ,poluzuj śrubki i podaj na niego 1 kHz z bardzo małą mocą ,poruszaj korpusem i wycentruj dobrze cewkę-tak ,żeby dźwięk był czysty ,bez zniekształceń.Ostatnio zdarza się w nich ,że są niewycentrowane.Jeśli nie da się wycentrować ,to najprawdopodobniej karkasy cewek są odkształcone ,lub zawieszenie dostało popalić.
  • Poziom 16  
    Właśnie są to harmoniczne bardziej poniżej podanej fx Próbowałem też bawić się z centrowaniem ale niezbyt pomaga. Cewka ogólnie ładnie wygląda, ale zawieszenia niestety nie da się określić na oko. Dzięki za porady. Chyba czeka je wymiana na coś lepszego...
  • Poziom 26  
    A jak gra muzyka ,to też harmoniczne?
  • Użytkownik obserwowany
    rozkręć go, miedzy cewką a nabiegunnikiem masz pewnie karteczke papieru, wyjmij ją i zobacz jak będzie.