Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jak wybudzić telewizor za pomocą dekodera

mwarzy 15 Apr 2011 09:40 25151 8
 • #1
  mwarzy
  Level 12  
  Witam, mam telewizor samsung (4th series) i dekoder opticum x7. Chciałbym połączyć tak je ze sobą, aby jednym pilotem (najlepiej pilotem od dekodera) uruchomić i dekoder i telewizor. Jak na razie kombinuję ale mi nie wychodzi. Przypuszczam, że trzeba tutaj wykorzystać funkcję hdmi cec. Mój samsung ma funkcję anynet+ (odpowiednik hdmi-cec) ale jakoś mi to nie wychodzi jak na razie. Wcześniej miałem dekoder nbox-a który był podłączony do kineskopowego Thomsona (poprzez łącze scart) i włączenie nbox-a automatycznie włączało mi telewizor a wyłączenie nbox-a wyłączało telewizor - mogłem to wszystko robić jednym pilotem do n-boxa. Teraz niby mam lepszy sprzęt (mam wejścia hdmi cec) ale muszę korzystać z dwóch pilotów. Mam podłączony do Samsunga jeszcze dvd firmy LG i pilotem od LG jak na razie nie mogę włączyć DVD LG i zarazem telewizora Samsung, ale zauważyłem, że jak mam włączony dvd i telewizor, to jak coś wciskam w pilocie do dvd to dioda Stand-by przy telewizorze miga (tzn jest jakiś kontak pomiędzy tv i dvd) ale w Tv nic się nie dzieje, ani nie włącza się ani nie wyłącza się, tylko dioda w nim miga.
  Jak na razie chciałby uniknąć kupowania uniwersalnego pilota i pozostać przy pilotach które mam...
 • #2
  matis057
  Level 33  
  Quote:
  (tzn jest jakiś kontakt pomiędzy tv i dvd)

  Nie, nie, nie... Pilot od DVD nadaje komendę którą widzi TV ale nie może jej rozpoznać. Pilot uniwersalny jest chyba jedynym wyjściem.
  Producent Opticuma nic nie napisał, że dekoder obsługuje HDMI CEC bądź Anynet+.
 • #3
  mwarzy
  Level 12  
  Dzięki za szybką odpowiedź:-) Dodam, że jak z poziomu tv samsung uaktywniłem funkcję anynet+ to Samsung znalazł DVD LG ale nie mógł się z nim połączyć. Dekodera opticum x7 nie widzi wcale. A pytanie zadałem, ponieważ jak zobaczyłem że nbox (który jest starszy od opticum x7) wybudza kineskopowy telewizor Thomson który jest o wiele starszy od mojego Samsunga to pomyślałem, że ja coś nie tak robię, i dlatego mi to nie działa.

  Jak na razie wstrzymuję się od uniwersalnego pilota, bo obawiam się, że pomimo, że jest uniwersalny to nie będę miał w nim wszystkich funkcji które mam w pilocie do dekodera opticum x7, na funkcjach w pilocie do telewizora aż tak bardzo mi nie zależy).
  Rozumiem, że za dopłata tego nie można w jakimś serwisie przerobić, np dekodera opticum x7 aby działał z anynet+?
 • #4
  bro_78
  Level 9  
  Co do pilota uniwersalnego to jakiś czas temu kupiłem w Lidlu pilot który nie tylko dostosowuje się do częstotliwości wybranego sprzętu ale też może się "nauczyć" z pilota oryginalnego odpowiednich przycisków.
 • #5
  kazikszach
  Level 36  
  Tv Thomson i niektóre inne marki miały funkcję włączania gdy na 8 pinie eurozłącza pojawiało się 12V.
  Była to dobra funkcja, ale mało firm ją stosowało.
 • #8
  grzepcio5
  Level 10  
  Da się ale przez kabel HDMI
 • #9
  User removed account
  User removed account