Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak wybudzić telewizor za pomocą dekodera

mwarzy 15 Kwi 2011 09:40 17771 8
  • #1 15 Kwi 2011 09:40
    mwarzy
    Poziom 12  

Witam, mam telewizor samsung (4th series) i dekoder opticum x7. Chciałbym połączyć tak je ze sobą, aby jednym pilotem (najlepiej pilotem od dekodera) uruchomić i dekoder i telewizor. Jak na razie kombinuję ale mi nie wychodzi. Przypuszczam, że trzeba tutaj wykorzystać funkcję hdmi cec. Mój samsung ma funkcję anynet+ (odpowiednik hdmi-cec) ale jakoś mi to nie wychodzi jak na razie. Wcześniej miałem dekoder nbox-a który był podłączony do kineskopowego Thomsona (poprzez łącze scart) i włączenie nbox-a automatycznie włączało mi telewizor a wyłączenie nbox-a wyłączało telewizor - mogłem to wszystko robić jednym pilotem do n-boxa. Teraz niby mam lepszy sprzęt (mam wejścia hdmi cec) ale muszę korzystać z dwóch pilotów. Mam podłączony do Samsunga jeszcze dvd firmy LG i pilotem od LG jak na razie nie mogę włączyć DVD LG i zarazem telewizora Samsung, ale zauważyłem, że jak mam włączony dvd i telewizor, to jak coś wciskam w pilocie do dvd to dioda Stand-by przy telewizorze miga (tzn jest jakiś kontak pomiędzy tv i dvd) ale w Tv nic się nie dzieje, ani nie włącza się ani nie wyłącza się, tylko dioda w nim miga.
    Jak na razie chciałby uniknąć kupowania uniwersalnego pilota i pozostać przy pilotach które mam...

1 8
  • Mitronik
  • #2 15 Kwi 2011 10:00
    matis057
    Poziom 33  

Cytat:
    (tzn jest jakiś kontakt pomiędzy tv i dvd)

Nie, nie, nie... Pilot od DVD nadaje komendę którą widzi TV ale nie może jej rozpoznać. Pilot uniwersalny jest chyba jedynym wyjściem.
    Producent Opticuma nic nie napisał, że dekoder obsługuje HDMI CEC bądź Anynet+.

2
  • Mitronik
  • #3 15 Kwi 2011 10:16
    mwarzy
    Poziom 12  

Dzięki za szybką odpowiedź:-) Dodam, że jak z poziomu tv samsung uaktywniłem funkcję anynet+ to Samsung znalazł DVD LG ale nie mógł się z nim połączyć. Dekodera opticum x7 nie widzi wcale. A pytanie zadałem, ponieważ jak zobaczyłem że nbox (który jest starszy od opticum x7) wybudza kineskopowy telewizor Thomson który jest o wiele starszy od mojego Samsunga to pomyślałem, że ja coś nie tak robię, i dlatego mi to nie działa.

Jak na razie wstrzymuję się od uniwersalnego pilota, bo obawiam się, że pomimo, że jest uniwersalny to nie będę miał w nim wszystkich funkcji które mam w pilocie do dekodera opticum x7, na funkcjach w pilocie do telewizora aż tak bardzo mi nie zależy).
    Rozumiem, że za dopłata tego nie można w jakimś serwisie przerobić, np dekodera opticum x7 aby działał z anynet+?

1
  • #4 15 Kwi 2011 10:28
    bro_78
    Poziom 8  

Co do pilota uniwersalnego to jakiś czas temu kupiłem w Lidlu pilot który nie tylko dostosowuje się do częstotliwości wybranego sprzętu ale też może się "nauczyć" z pilota oryginalnego odpowiednich przycisków.

0
  • #5 15 Kwi 2011 10:39
    kazikszach
    Poziom 33  

Tv Thomson i niektóre inne marki miały funkcję włączania gdy na 8 pinie eurozłącza pojawiało się 12V.
    Była to dobra funkcja, ale mało firm ją stosowało.

1
  • #8 15 Kwi 2011 22:15
    grzepcio5
    Poziom 9  

Da się ale przez kabel HDMI

3
  • #9 15 Kwi 2011 22:20
    1098678
    Użytkownik usunął konto