Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CB Radio SuperStar 120 - jak zwiększyć moc, odblokować

15 Kwi 2011 10:43 4584 9
  • Poziom 12  
    Kupiłem superstar 120 radyjko nowe tzw"dziewica" Czytałem gdzieś na forum że można je zmodyfikować,zwiększyć moc,odblokować 120kanałów itp. wtedy radio nabiera dopiero barw w użytkowaniu,lecz nic specjalnego w necie nie znalazłem. Miał może ktoś do czynienia z takim radiem? A może zna ktoś jakiś zaufany serwis który "ulepszy" to radio?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 9  
    Cześć, z tego co wiem to można radyjko przewinąć i bum.... masz odpowiedź. Osobiście nie polecam, przy zatrzymaniu przez policję masz spory kłopocik... i mandacik. Ale legalem jest przewinięcie anteny.
  • Poziom 12  
    Nie wiem i tak o co chodzi z tym przewinięciem:D. W sumie to nic w tym kraju nie jest legalne:| Raczej chodziło mi czy można zmodyfikować to radio. 120 kanałów, raczej nie potrzebne... po prostu myślałem że można np polepszyć rfgain,czy sqelch, to drugie mam wrażenie że czasami ucina mi rozmowy nawet z silnym sygnałem, zresztą żeby wyeliminować szumy sqelch musi być skręcony na godz.1szą nawet gdy rfgain jest w połowie lub mniej, co mnie dziwiło od początku w tym radiu. Natomiast zwiększenie mocy ma może sens jeżeli wzmocni to nadawanie, chociaż i tak ma moc.

Dodano po 58 [sekundy]:

Dożucam że antena do radia to lemm AT-1700 na stałe na rynience

Dodano po 6 [minuty]:

sorry za błąd:cry:dorzucam:D
  • Poziom 12  
    Słyszałem też że te radia mają tzw zimne luty nawet od nowości, jak to poznać i co to wogóle jest ten "zimny lut"
  • Poziom 24  
    macho1111 , wiele rzeczy widzę po tym co piszesz , że słyszałeś.

Radio sprawne to nie grzeb nic z zimnymi lutami, gdyby były zimne luty sprzęt raz dzaiłałby poprawnie a raz nie, lub cały czas jakaś funkcja by nie działała.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Żaden z was na oczy chyba nie widział SS120 o którym pisze autor.
    Schemat z CBtricks nie pasuje. Radio jest zbudowane na płycie Ranger EPT DX cośtam cośtam.

CB Radio SuperStar 120 - jak zwiększyć moc, odblokować

Miałem takie pudełko na stole nie dawno i co mogę stwierdzić po godzinie używania:
    szkoda kasy.

Po podłączeniu zasilania i anteny przywitał mnie głośny szum. Ręka mimowolnie powędrowała żeby przełączyć w AM i niespodzianka - jestem w AM. Przełączenie w FM zmienia tylko jego barwę - natężenie jest takie samo.

Okropnie szumiący odbiornik w porównaniu do kilku innych które miałem obok. Po podłączeniu anteny szumy wzrastają do około s3 na wskaźniku - nie jest możliwe rozmawianie z nikim z sygnałem poniżej s3. Żadne inne radio podłączone w jego miejsce nie szumiało tak, jak ten 120. Wygląda na to, że po podaniu sygnału z anteny nawet na pustym kanale gdzieś w torze RX następowało wzbudzenie - może ktoś to już trenował? Ja dałem sobie z tym spokój.
    Nadawanie poniżej krytyki. Płaska, nosowa modulacja bez dołu i góry z nienaturalnym brzmieniem. Po podłączeniu mikrofonu ze wzmocnieniem, który pracuje wyśmienicie z każdym innym radiem do którego był podłączany poza tym, że robi się głośniej w barwie nic się nie zmienia.

Reasumując: szajs zapakowany w błyszczące pudełko.
    Michał
  • Poziom 12  
    Zgadzam się Michał z każdym twoim stwierdzeniem .Tak właśnie myślałem. Masakrycznie nie podoba mi się praca tego radia. Tak jak piszesz,jeden wielki szum na każdym kanale, Nadawanie również masakra,mówią że głos mega dziwny, nie mówiąc już o odbiorze. Jeden wielki hałas. Sqelch trzeba skręcać aż ponad połowę ale wtedy tak jak napisałeś, nie ma szans usłyszeć kogoś poniżej 3 esów bo tnie rozmowę. Zostałem zrobiony w konia, ale cóż , jak nie zobaczysz to się nie przekonasz.Teraz trzeba się pozbyć tego badziewia.Michał jakie radio proponujesz do mobila żebym naprawdę był zadowolony. President jfk asc ? czy warto dać tylę kasy za to , czy wystarczy np. yosan turbo i też będzie dobrze? Warto zapłacić za logo PRESIDENT na panelu? Wolałbym jednak nowe radio nie grzebane. mogę przeznaczyć 800zł .
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    PC122, Jack, Jackson.
    Ja mam pierwsze dwa, a Jacksonów miałem kilka w użytkowaniu.
    Jak nie potrzebujesz FM i więcej jak 40 kanałów to PC122 jest w sam raz. AM/SSB w małym pudełku.
    Jak z FM i 40+40 kanałów to Jack.
    Jak więcej to Jackson.
    Wszystkie wymienione deklasują obecnie sprzedawane CB.
    Michał
  • Poziom 12  
    Dzięki kolego. Zamykam temacik.