Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Smart Diesel - warto? Nie warto? Czemu?

agaj666 15 Kwi 2011 11:14 3594 6
  • #1 15 Kwi 2011 11:14
    agaj666
    Poziom 12  

Tak sie zastanawiam nad kupnem tego toczydełka. Mam drugi samochód do jazdy poza miastem, a żona wozi Nissanem powietrze. Nissan pali ok 8 litrów benzyny i pokonuje dziennie ze 20-30 km po mieście.
    Warto, nie warto? Jakie są koszty, awaryjność?

0 6
  • #2 23 Kwi 2011 10:47
    Hans30
    Poziom 27  

Ja bym nie kupił tego z kilku powodów .
    Po pierwsze sam plastik w koło nie daj boże kolizja to się złoży jak wachlarz .
    drugi powód dla którego bym go nie kupił to usterki jakie mogą cię spotkać i które niestety kosztują. Naprawiałem ostatnio Alternator - Nie chciał byś go wyciągać . O Naprawie rozrusznika już nie wspomnę .Poza tym dobrze by było byś miał przyczepkę i drugi samochód z Hakiem bo jak ci pilot siądzie to go nie odpalisz ,wtedy wizyta w ASO pewna. Czy faktycznie tyle zyskasz nie wiem ,żeby się tylko nie okazało że więcej stracisz .

0
  • #3 23 Kwi 2011 10:54
    agaj666
    Poziom 12  

Dzięki. Też się spotkałem z podobnymi opiniami. Generalnie nie upieram się przy Smarku. Lupo, Arosa, sam nie wiem...
    Coś do miasta, coś co nie jest zbyt drogie w serwisowaniu i mało pali.
    Gaz zdecydowanie odrzucam, bo nie lubię i nie chcę go mieć mimo, że ma na pewno swoje zalety.

0
  • #4 23 Kwi 2011 10:59
    tzok
    Moderator Samochody

Złożyć to się nie złoży, Smart ma bardzo sztywną konstrukcję, niestety praktycznie nie ma stref zgniotu i właśnie przez to jest niebezpieczny.

Na pewno super ekonomiczne auto do miasta, na trasę trochę strach, oczywiście zależy o którym modelu mówimy, bo ForFour to już praktycznie normalne auto segmentu A. Bardziej niż kosztami naprawy przejmowałbym się kosztami części eksploatacyjnych, bo w końcu ile razy w ciągu "życia" samochodu zachodzi potrzeba wymiany rozrusznika czy alternatora...

0
  • #5 23 Kwi 2011 15:24
    Pemok
    Poziom 12  

tzok napisał:

...bo ForFour to już praktycznie normalne auto segmentu A.

Forfour to auto segmentu B.

0
  • #6 23 Kwi 2011 15:26
    agaj666
    Poziom 12  

Chodzi zdecydowanie o For Two.

0
  • #7 25 Wrz 2011 15:22
    Adalberd
    Poziom 13  

Hans30
    ohh jak ja uwielbiam jak ktoś wypisuje bzdury nie poparte faktami.
    Akurat Smart jest bardziej twardy niż np. Opel Corsa!
    Polecam obejrzeć crash test!

0