Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kablówka w domku 10 telewizorów+internet wi-fi

keszel2 15 Kwi 2011 11:45 615 0
    keszel2
    Poziom 9  
    Za miesiąc będę miał doprowadzoną kablówkę Aster City do domu jednorodzinnego(przewód będzie doprowadzony ziemią do piwnicy).Obecnie posiadam internet z neostrady z wi-fi,telewizory(trzy-telewizja na kartę,siedem anteny pokojowe).Instalację wewnątrz budynku chcę rozprowadzić sam.Moje pytania:

- czy z piwnicy do każdego gniazdka poprowadzić osobny przewód+ osobny przewód do rutera na piętrze
    - czy może to być przewód TELEVES HD PVC 100% MIEDŹ-jest drogi i czy to nie będzie przesada
    - czy ten przewód mogę użyć do położenia w rurce między piwnicą a granicą działki,czy musi to być z przewód PE(chyba że instalator położy swój)
    - czy gniazdka mogą być tylko z jednym wyjściem(jeśli inne to do czego mogą być ew.potrzebne)
    - jeśli to powinna być instalacja gwiaździsta to co założy mi instalator(rozdzielacz na internet i telewizję?) a co ja powinnem dokupić żeby rozgałęzić,rozgałęźniki? wzmacniacz? jakie?
    - czy ruter lepiej wziąć od operatora cz kupić,tylko jaki do współpracy z Aster