Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nabijacz kilometrów laguna 1 1999rok

04 Lis 2004 21:08 4707 12
  • Poziom 24  
    Witam mam punto II 2002r i chciałem nabić troszkę kilometrów.
    Wiem że istnieją jakieś urządzonka które tak potrafią.
    Chciałem zapytać czy macie może schemat takiego urządzonka.
    Ważne jest by tobiło to szybko i sprawnie.
    Jakie mają być impulsy w tym samochodzie??
    i jaka amplituda pomiędzy nimi.

Być może macie jakieś linki??
  • Poziom 26  
    Pewnie chcesz ' odbić ' trochę kilosów, a ' nabić ' to nowego własciciela w butelkę.
    Czy tak ?
  • Poziom 25  
    Jeśli chcesz nabić kilometry (a cel jest wiadomy jeśli samochód jest firmowy) to musisz podac impulsy na impulsator, który znajduje się w skrzynii, odłącz kostkę któa jest dołączona do impulsatora ipodaj tam impulsy o nap. około 5V, prędkość nabijania jest zależna od częstotliwości impulsów
  • Poziom 13  
    Najławiej byłoby podjechać do znajomego w serwisie Fiata i poprostu podłączyć komputer.W Punto 2 jest możliwość dołożenia kilometrów zwykłym komputerem diagnostycznym(Examiner),należy pamiętać że licznik jest tylko do 399999km.Acha a jeżeli dołożysz za dużo to nie mozna cofnąć fabrycznym kompem,ale na to też są fachowcy.A jeśli chodzi o impulsy to jest ich 16 na jeden obrót prądnicznki
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    POlecam do wykonania we własnym zakresie prostego układziku na ne555 i zapięcie go zamiast impulsatora. Częstotliwość sobie dobierzesz kondensatorem i rezystorem, a amplituda przy zasilaniu 5V powinna być ok.
  • Poziom 24  
    Ale czy podczas nabijania będzie mi wskazywała wskazówka??
    Chodzi mi o to bym jej nie uszkodził. Gdy za szybko "pojadę" ;)
  • Poziom 21  
    Nie wiem jak w Punto ale w Vectrze podpina sie to pod czujnik ABS w przednim lewym kole. Układzik można zrobic na dwóch bramkach NAND, jednym kondziołku i rezystorku.
  • Poziom 24  
    A masz może schemat tego cuda na tych dwóch bramkach nand
  • Specjalista od sprzętów RTV
    psiemek napisał:
    Nie wiem jak w Punto ale w Vectrze podpina się to pod czujnik ABS w przednim lewym kole. Układzik można zrobic na dwóch bramkach NAND, jednym kondziołku i rezystorku.

Czy ja dobrze rozumię, że jak uszkodzi się czujnik ABS (np. dostanie przerwy) to licznik nie będzie nabijał kilometrów?
  • Poziom 13  
    WITAM
    czy wszystkie liczniki elektroniczne w samochodach działają na tej samej zasadzie?
    czy ktoś z was ma taki sprawdzony schemat i mógł by go udostępnić
    mój mail mpawlo177@.wp.pl
    z góry dziękuje
  • Poziom 26  
    Witam ostatnio trafił do mnie taki nabijacz(autobusowy) z potencjometrem (reguluje sie predkość) i jest tam mały scalak ale niewiem jaki ma symbol bo bym sobie taki nabijacz zrobił
    Może wiecie jaki to scalak (ma 8 nóg )
    Pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Scalak to NE555!

Pozdrowionka!!
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ja pamiętam dokładnie jaki tam powinien być... - PIC12CE674-04 - ma 8pin'ów, choć też wychodziły podobne ;)

Temat zamykam.