Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzony odbiornik 2,4 GHz w myszce Clarus

15 Kwi 2011 13:53 1959 8
  • Poziom 10  
    Witam,

Posiadam bezprzewodową myszkę Clarusa i mam problem z odbiornikiem radiowym. Mianowicie wykrzaczyła mi się obudowa od niego no i niestety notorycznie przy wyjmowaniu wypada elektronika. Do pewnego czasu było ołkej (z myszki korzystałem pod mac'iem), a potem stopniowo przestała reagować aż odcięła się całkiem. Myślałem że odbiornik poszedł z dymem, ale podłączyłem pod PC i w menadżerze urządzeń odbiornik jest wykrywany natomiast nie ma kontaktu. Parowanie również nie przynosi skutku. Ma ktoś jakiś pomysł? Piszę ponieważ chciałbym uniknąć kupowania drugiej, jestem tak zdeterminowany, że jestem w stanie zrobić ten odbiornik od zera:)
  • Poziom 30  
    Niestety nic od zera nie zrobisz,skoro ci ciągle wylatywał to albo coś urwałeś albo przetarłeś ścieżkę.Wystarczy spojrzeć i naprawić
  • Poziom 10  
    Nie jestem laikiem, trochę się znam i nic tam do urwania nie było. Poza tym to nie wypadało na takiej zasadzie, że przydeptywałem to butem tylko po prostu wysuwało się z obudowy. Być może ścieżka - w co wątpię, ale tego się nie dowiemy bo to straszne microtechnologie są i nie dojdzie tego. Naprawa raczej nie wchodzi w grę. Bardziej panie rafcio363 liczyłem na pomysł jak to sprawdzić inaczej, czy działa lub czym posłużyć się zamiast.
  • Poziom 30  
    To że jest wykrywany nie świadczy o tym że jest dobry,budowa od 0 jest raczej niewykonalna więc zostaje lupa i przeglądnięcie elektroniki,lub poszukania używanego odbiornika na portalu aukcyjnym.
  • Poziom 10  
    Budowa "od 0" wcale nie była by taka trudna, to prosta sprawa jest natomiast urządzenie odbiorcze było by kolosalnych rozmiarów. Domniemam że identycznego odbiornika nie kupie, więc pozostaje kwestia zamiennika, zna się ktoś na tym? Jak działa odbiornik 2,4GHz? Jaki kanał i dlaczego nie można wykorzystać BT?
  • Poziom 21  
    Mam taka sama myszke i moze to smieszne ale ostatnio zauwazylem ze mialem tak samo tzn komputer ja widzial a bylo zero reakcji ze strony myszki.Zrestartowalem ja przyciskiem pod spodem pare razy i nic nadal nie działala ale zauwazylem ze bardzo szybko wyczerpuje sie bateria.Wyjałem stara baterie odłozyłem myszke na godzine włożylem nowa i myszka ruszyła.Przedtem nie reagowała na nic ani na jednym laptopie ani na drugim.Smieszne to ale moze cos sie dzieje z bateryjka?U mnie podziałało.Pozdrawiam.J
  • Poziom 10  
    Ooo! Może to być to? Co prawda wymieniałem baterie ostatnio, ale na zwykła, a nie alkaliczną, może ma to znaczenie w tym przypadku, sprawdzę:)
  • Poziom 21  
    Czasami najprostsze rozwiazanie jest najlepsze.Zycze powodzenia.J.
  • Poziom 10  
    Przepraszam za długą przerwę, ale matura goni:) Niestety wymiana baterii nie pomogła, wsadziłem nawet kilka różnych nowych sztuk i nadal nic. Na początku, a nim opisałem problem miałem wrażenie jakich nie dużych podrygów tej myszki; teraz nie ma nic. Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł:)