Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

E51 - czarny ekran po rozgrzaniu się telefonu...

Guz-00 15 Kwi 2011 15:08 2571 7
  • #1 15 Kwi 2011 15:08
    Guz-00
    Poziom 8  

Witam, mam problemy ze swoją nokią E51.

Mam ten telefon już od ponad 3 lat, gdy miał około roku porządnie go rozwaliłem - uderzenie o drzewo, telefon się włączał działał, można było dzwonić itp., ale nie działał wyświetlacz, czarny ekran podświetlenie działało. Wymienili płytę główną, wyświetlacz i obudowę w serwisie - był na gwarancji więc nic nie płaciłem.
    Jakieś 4 miesiące po naprawie Wybrałem się na rower z kolegami, telefon był w kieszeni spodni więc nieźle nim wstrząsało podczas jazdy - ekran znowu zrobił się czarny, ale telefon działał. Odłożyłem go do szafki i wziąłem starą dobrą 6310i, a telefon nie został naprawiony bo gdzieś się zagubiła gwarancja. Z ciekawości kilka miesięcy później włączyłem moje E51 i o dziwo normalnie odpaliło, działało. Jednak po dniu w mojej kieszeni gdy telefon se porządnie rozgrzał problem powrócił. Teraz jak wezmę komórkę i położę ją w ciepłym miejscu to po jakimś czasie ekran robi się czarny i utrzymuje się ten stan kilka dni.
    Obecnie użytkuje Samsunga Monte, lecz cholernie mi się ten telefon nie podoba - na każdym kroku muszę z nim walczyć o wszystko - interfejs jest beznadziejny, niedopracowany i nieintuicyjny (przykładowo jak chce wejść na youtube przez wbudowaną aplikacje, a miałem ustawione połączenie danych z inną siecią, to muszę z aplikacji wyjść, wejść do internetu, przełączyć sieć i dopiero mogę korzystać z youtuba). Chciałbym zamienić tą pomyłkę elektroniki na starą i świetną nokie E51.

Czytałem kilka tematów o podobnym problemie, tam wystarczyło zainstalować jakąś łatkę, w innych przypadkach wymienić jakiś element w komórce. Mi to wygląda na zimny lut, ale tak naprawdę nie mam zielonego pojęcia co mogło się zepsuć.

Gdzie mogę wysłać moją nokie aby ją naprawili i jednocześnie mnie nie zjechali na kilkaset złotych za naprawę. Dodam że mam obustronnie pękniętą obudowę i klawisz 8 działa jak dotykowy (bez skoku).
    Czy jest może jakiś sposób aby obejść się bez naprawy ?

1 7
  • #2 15 Kwi 2011 16:58
    dudame
    Poziom 15  

W każdym komisie, który zajmuje się serwisem. Podejrzewam, że sprawa zamknie się w max 100 złotych.

0
  • #3 15 Kwi 2011 17:09
    sendox
    Poziom 9  

Może scalka grafiki ? Sam tego nie zrobisz a koszt to około 50 zł

0
  • #4 15 Kwi 2011 23:55
    Guz-00
    Poziom 8  

Że w każdym to ja wiem, jednak chciałby oddać komórkę w ręce kogoś, kto umie na serio rozpoznać problem i zreperować, a do tego nie ukradnie mi baterii, klapki tylnej. Wielokrotnie słyszałem złe słowa o serwisach, więc chciałbym mieć namiar na jakiś sprawdzony.
    Inna sprawa, zdjęcie sim locka - jak/ za ile ?

1
  • #5 16 Kwi 2011 09:25
    Pocieszny
    Poziom 38  

Jeżeli się martwisz, że Ci coś ukradną, to niech Ci zapiszą stan obudowy i nr seryjny baterii na potwierdzeniu oddania do serwisu. Ewentualnie oddaj bez klapki i bez baterii. Nie widzę tutaj problemu:)
    Simlock pewnie kosztuje około 10-30zł zależnie od serwisu.

0
  • #6 16 Kwi 2011 09:31
    fischer8
    VIP Zasłużony dla elektroda

Guz-00 napisał:
    Że w każdym to ja wiem, jednak chciałby oddać komórkę w ręce kogoś, kto umie na serio rozpoznać problem i zreperować, a do tego nie ukradnie mi baterii, klapki tylnej. Wielokrotnie słyszałem złe słowa o serwisach, więc chciałbym mieć namiar na jakiś sprawdzony.
    Inna sprawa, zdjęcie sim locka - jak/ za ile ?

Takich klientów wogóle nie obsługuję. :D

0
  • #7 16 Kwi 2011 09:44
    siudziu
    Poziom 27  

Ja również jak myslisz że ci coś ukradne to po co w ogole przychodzisz. Bardzo mi zależy na bateri wartej 30 zł. Zastanuwcie sie ludzie co piszecie.

0
  • #8 16 Kwi 2011 20:06
    Guz-00
    Poziom 8  

W sumie ostatnio dawałem fona bez baterii do serwisu. Bardziej jak o kradzież obawiam się, zamiany na inną przez przypadek, a takie coś się zdarzyło mojemu koledze - oddali mu telefon z baterią która trzymała 3x krócej.

Jaki serwis w Warszawie byście polecili ?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo