Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Android Market w liczbach: 3 mld pobranych aplikacji, 350 000 aktywacji dziennie

lukasker 15 Kwi 2011 15:53 2312 3
 • Android Market w liczbach: 3 mld pobranych aplikacji, 350 000 aktywacji dziennie W związku z opublikowaniem wyniku roku fiskalnego, Google podzieliło się kilkoma innymi informacjami dotyczącymi systemu Android.

  Według informacji Google, w Android Market pobrano już 3 miliardy aplikacji. Wynik ten nie jest imponujący, bo Appstore dokładnie po takim samym okresie działania ogłosił 10 miliardów pobrań. Wynik może zastanawiać, bo Android Market wystartował tylko 3 miesiące później, a jest dostępny na większej ilości urządzeń - czyli AppStore rozwinął się 3 razy szybciej w tym samym czasie.

  Google wyznało również, że codziennie jest aktywowanych 350 000 urządzeń z systemem Android, i tu znowu są w tyle około 3-5 miesięcy za Apple, które ogłosiło taki wynik jeszcze w styczniu. Widać, ze tempo przyrostu aktywacji znacznie spadło. Oczywiście padło pytanie, jaki procent z tego stanowią tablety, ale VP Jeff Huber nie powiedział, jaki procent, określając go jako niewpływający znacząco na ilość aktywacji.
  Również pod względem aplikacji AppStore miażdży Market, jest ich 3 razy więcej, odpowiednio - około 360 000 i 120 000. Więcej w źródle.


  Źrodło

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  lukasker
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Specjalizuje się w: programowanie, strony www, sprzęt komputerowy
  lukasker napisał 2900 postów o ocenie 143, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Kielce. Jest z nami od 2010 roku.
 • #2
  michal-michalik
  Poziom 23  
  Aplikacje to nie wszystko. Potrzebne jest jeszcze sporo innych czynników, które spowodują popularność danego rozwiązania.
  Apple uderzyło w tą część rynku, która ceni sobie prestiż. Zrobiło niewielką liczbę urządzeń (nie ma problemu z dziesiątkami wersji) i w takich warunkach mają dużo aplikacji.
  Google za to ma ogromną zaletę: jest łatwo dostępny i przyswajalny no i darmowy co ma ogromny wpływ przy konstruowaniu urządzeń budżetowych.

  Swoją drogą ciekawe, że systemy z kodem zamkniętym są zawsze popularniejsze od kodu otwartego...
 • #3
  basstec
  Poziom 34  
  lukasker napisał:
  Według informacji Google, w Android Market pobrano już 3 miliardy aplikacji. Wynik ten nie jest imponujący, bo Appstore dokładnie po takim samym okresie działania ogłosił 10 milionów pobrań. Wynik może zastanawiać, bo Android Market wystartował tylko 3 miesiące później, a jest dostępny na większej ilości urządzeń. Czyli AppStore rozwinął się 3 razy szybciej w tym samym czasie.]


  3 miliardy to chyba trochę więcej jak 10 milionów co?
 • #4
  Fredw
  Poziom 20  
  Bo tam nie jest 10 milionów, tylko 10 miliardów ;-)
  Tylko co te dane mają przedstawiać, o czym właściwie świadczyć ?